هلدینگ اقتصادی امکان با دارا بودن ۶ بازوی اجرایی و عملیاتی در حوزه های مشاوره های مدیریتی، مطالعات بازار، آموزش، پژوهش، مطبوعات، تبلیغات و نشر با شعار " در تسخیر زمان همراه شما هستیم “ در پی جلب رضایت حداکثری مخاطبین و هواداران خویش می باشد. برای آشنایی بیشتر با این مجموعه سایر بخش های این پایگاه الکترونیکی را ملاحظه فرمایید.

0

مدیریت در سازمان‌های دولتی

3 تیر 1397  .  5 بازدید

فرض کنید شغلی با میلیاردها تومان بودجه و هزاران کارمند دارید و کارتان اثر مهمی بر جامعه یا حتی کشور دارد. اینها بعضی از دلایلی هستند که بسیاری از افراد به خاطرشان به دنبال شغلی در بخش دولتی می‌گردند.
اما چالش‌های بزرگی هم وجود دارد که مدیران بخش دولتی باید با آنها مواجه شوند. برای مثال، بودجه‌ی کارکنان بخش دولتی، معمولا از پیش تعیین می‌شود و سازمان برای اعطای پاداش به عملکرد عالی کارکنانش انعطاف‌پذیری لازم را ندارد.
زمان زیادی لازم است تا برخی تغییرات ضروری به تأیید چندین هیئت و سلسله مراتب مدیریتی آنها، برسند.
همچنین شاید مجبور شوید به دسته‌ای از اهداف اجراییِ وابسته به تعهدات سیاسی دست‌ یابید که با نیازهای واقعی مردمی که به آنها خدمت می‌کنید، در تضادند. (مثال شهرداری)
اگر در بخش دولتی کار می‌کنید و اگر به‌تازگی از بخش خصوصی به بخش دولتی آمده‌اید، چگونه بر این چالش‌های منحصربه‌فرد غلبه می‌کنید؟ در این مقاله، تفاوت‌های اصلی را بین مدیریت در بخش دولتی و مدیریت در بخش خصوصی، شناسایی کرده و به شما نشان می‌دهیم که برای موفقیت در عرصه‌ی دولتی، به چه مهارت‌هایی نیاز خواهید داشت

ادامه
0

چطور با داشتن یک رئیس سختگیر، به موفقیت شغلی برسیم؟

2 تیر 1397  .  22 بازدید

کار کردن در هر جایی مشکلات و مزایای خود را دارد. کار کردن زیر نظر یک رئیس سخت گیر تجربه‌ای ناخوشایند و غیرقابل تحمل خواهد بود؛ از طرفی فرصتی برای یادگیری و کسب تجربیات ارزشمند است. با مقاله امکان همراه باشید تا چند راهکار مفید برای کار کردن با یک رئیس سختگیر را بیان کنیم. با به کارگیری این استراتژی‌ها، در هر شرایطی بهترین عملکرد را خواهید داشت.
من در کارگاه‌های مربوط به رهبری، تمریناتی متناقض انجام می دهم. در مرحله‌ی اول، افراد گروه تمام رفتارهای مدیران و رهبران برجسته را اعلام می کنند. بدون شک با نظرات زیر رو به رو می شویم:
با احترام برخورد کردن؛
ارائه بازخورد مناسب به کارمندان همراه با عمل؛
راهنمایی و پیشنهادات سازنده؛
فراهم سازی امکان پیشرفت؛
اجتناب از مدیریت همه چیز و ...

ادامه
0

کسب موفقیت سریع فقط با اعمال ده قانون!

31 خرداد 1397  .  30 بازدید

اگر به دنبال پیشرفت در زندگی شخصی تان هستید، اگر دوست دارید تحولی بزرگ و اساسی در کار و آینده تان احساس کنید بهترین کاری که ما به شما پیشنهاد می کنیم این است: قوانین جک کنفیلد را در زندگی روزمره خود اعمال کنید.
جک کنفیلد نویسنده معروفی است که مجموعه کتاب‌های پر طرفدار «سوپ جوجه برای روح» را در کارنامه خود دارد و توانست بیش از 120 میلیون نسخه از کتاب‌هایش را در سراسر جهان به فروش برساند. کنفیلد کتاب‌هایی را هم در زمینه‌ی موفقیت نوشته که در آن‌ها به پیشرفت شخصی اشاره داشته است. این نویسنده‌ی موفق با سخنرانی‌های خود در سراسر جهان کمک شایانی به کارآفرینان و صاحبان کسب و کار با موضوع بهبود عملکردشان می‌کند. یکی از بهترین ویژگی‌های کنفیلد این است که با لحن بیان ساده و مختصر نکاتی را می گوید که به راحتی قابل اجرا هستند و چون اطلاعات بسیاری در زمینه موفقیت دارد معتقد است این نکته‌ها برای همه مفید خواهد بود. در ادامه‌ی این مقاله به بررسی 10 قانون او برای رسیدن سریع به موفقیت می پردازیم.

ادامه
0

علم عصب شناسی در راستای فرسودگی شغلی و بهره‌وری

30 خرداد 1397  .  29 بازدید

کارکنان امروزی از یک فرسودگی شغلی همه‌گیر رنج می‌برند. تخمین زده شده است که 40 درصد از کارکنان اداری ایالات متحده و کانادا دارای فرسودگی شغلی هستند و این آمار در صنایعی مانند پزشکی و ورزشی که آمار 50 و 60 درصد را دارا هستند نرخ بسیار بالاتری را دارد. خطر فرسودگی شغلی به کاهش عملکرد مناسب، اعتماد به نفس پایین و احساس ناامیدی مرتبط است. در ادامه برای آشنایی با راه‌های مقابله با فرسودگی و جلوگیری از آن با امکان همراه باشید.
علت اصلی فرسودگی شغلی در کار کشیدن بیش از حد از افراد بدون تعبیه دیدن پاداش است. موسسه سیاست اقتصادی گزارش می‌دهد که بین سال‌های 2000 تا 2014 بهره وری اقتصادی 21.6 درصد افزایش یافته است و این در حالی است که دستمزدها تنها 1.8 درصد افزایش یافته‌اند. برای رسیدن به این آمار، یک نظرسنجی در موسسه گالوپ گزارش ‌می‌دهد که به طور متوسط کارکنان آمریکایی 48 ساعت در هفته کار می‌کنند، اما با این حال حقوقی برای ساعات اضافه کاری خود دریافت نمی‌کنند که این موضوع منجر به فرسودگی شغلی می‌شود.

ادامه
0

قانون ثانیه‌ها برای تغییر طرز تفکر

29 خرداد 1397  .  27 بازدید

یک استاد خردمند و دانا بنام یودا جمله معروفی دارد که می گوید: «سعی نکن... انجام بده». اگر به این جمله ایمان داشته باشید و در زندگی خود به آن عمل کنید مدام برای رسیدن به اهداف خود تلاش می کنید. حتی اگر بارها شکست را تجربه کنید باز هم به خودتان فرصت عقب نشینی نمی دهید. در واقع فاصله‌ای اندک را بین شکست‌ها و ازسرگیری فعالیت‌هایتان قرار می دهید. همیشه آغاز یک کار که قبلاً با شکست همراه بوده است سخت‌ترین بخش است اما انجام دان همین بخش که به دشوار بودن آن واقف هستید برای شما که فردی هدفمند هستید بسیار ساده خواهد بود؛ چون شما به خوبی می دانید از زندگی چه می خواهید و برای آن که به خواسته خود برسید با تمام وجود تلاش می کنید. با یک طرز تفکر زیبا نقش پررنگی در موفقیت خود داشته باشید و قوانینی وجود دارد که تنها در عرض چند ثانیه روش زندگی شما را به آنچه می خواهید تغییر می دهد.

ادامه
0

فواید خودآگاهی و روش تقویت آن

28 خرداد 1397  .  27 بازدید

دکتر تاشا یوریچ روان شناس، محقق و پرفروش ترین نویسنده نیویورک تایمز است. او از اصول روانشناسی برای کمک به افراد برای آگاهی، موفقیت بیشتر و رشد و پیشرفت شرکت‌ها کمک می‌کند. او در این مقاله نتایجی را که طی تحقیقاتش درباره فواید خودآگاهی و روش تقویت آن را با ما به اشتراک می‌گذارد.
به نظر می رسد خودآگاهی جدیداً به موضوعی داغ در بحث مدیریت تبدیل شده است. تحقیقات نشان می‌دهند که وقتی ما خودمان را به وضوح می‌بینیم، بیشتر اعتماد به نفس داریم و خلاق‌تر هستیم. ما تصمیم‌های صحیح‌تری می‌گیریم، روابط قوی‌تری ایجاد می‌کنیم و به صورت موثرتر ارتباط برقرار می‌کنیم. کمتر دروغ می‌گوییم، تقلب می‌کنیم و دزدی می‌کنیم. ما کارمندان بهتری هستیم که ترفیعات بیشتری دریافت می‌کنیم و رهبرانی مؤثرتر هستیم که دارای کارکنانی با رضایت و شرکت‌های سودآورتر است.
به عنوان یک روانشناس سازمان و مربی اجرایی، من تقریباً 15 سال به قدرت رهبری خودکفا علاقه مند بودم. من همچنین دیده ام که این مهارت چگونه به دست می‌آید. با این حال، زمانی که ابتدا به تحقیق در مورد خودآگاهی رسیدم، از شکاف چشمگیر بین علم و اعمال خودآگاهی شگفت زده شدم. ما در مورد بهبود این مهارت‌ حیاتی اطلاعات بسیار کمی داریم.چهار سال پیش، من و تیم محققانم یک تحقیق علمی در سطح گسترده‌ای از خود آگاهی را آغاز کردیم. در 10 تحقیق جداگانه نزدیک به 5000 شرکت کننده، بررسی شد تا ببینیم که خودآگاهی واقعاً چیست، چرا ما به آن نیاز داریم، و چگونه می‌توانیم آن را تقویت کنیم. (ما در حال حاضر نتایج را برای ارسال به مجله علمی آماده می‌کنیم.)
تحقیقات ما بسیاری از نکات شگفت آور، افسانه‌ها و حقایقی را در مورد خودآگاهی و آنچه که برای بهبود آن لازم است، نشان می‌دهد. ما متوجه شده ایم که حتی اگر بیشتر افراد اعتقاد داشته باشند که از خودشان آگاهی دارند، خودآگاهی یک کیفیت بسیار نادر است: ما تخمین می‌زنیم که فقط 10 تا 15 درصد از افرادی که در تحقیق ما شرکت کردند در واقع با معیارهایمان هماهنگی دارند. سه نتیجه به طور خاص جلوه کرد و این نتایج به ما کمک می‌کند تا رهبران را برای بهتر دیدن خودشان راهنمایی کنیم.

ادامه
0

با بیان چه عباراتی دیگران را نسبت به خود بی‌اعتماد می کنیم؟

27 خرداد 1397  .  36 بازدید

آیا شما جز آن دسته افرادی هستید که مدام دروغ می گویند؟ آیا می توان از دروغ گفتن به عنوان یک مکانیزم دفاعی در مقابل مشکلات استفاده کرد؟ آیا شما زیاد از دروغ گفتن استفاده می کنید؟ این‌ها سؤالاتی است که ممکن برای هرکس پیش بیاید. اما همه‌ی افراد با کلمه دروغ به خوبی آشنایی دارند این کلمه جدا از تأثیرات بدی که ممکن است بر روی شخصیت شما بگذارد، در بلند مدت در روابط کاری و شخصی‌تان نیز بی‌تأثیر نخواهد بود. جالب است بدانید راست‌گویی هم آیین و آداب خاص خود را دارد. چراکه اگر در راست‌گویی سیاست‌های رفتاری از خود نشان ندهید هیچ گاه راست‌گویی شما از سمت دیگران مورد قبول قرار نمی گیرد. در این متن به شما خواهیم آموخت با استفاده ابزاری از چه کلماتی می توان اعتماد دیگران را به خود چند برابر کنید. خیلی اوقات یک برداشت اشتباه از شما در صحبت‌هایتان می تواند کاملاً به ضررتان تمام شود. پس پیشنهاد ما به شما این است از گفتن عبارات زیر در کلام خود بپرهیزید.

ادامه
0

جوانی بهترین زمان برای کارآفرین شدن

24 خرداد 1397  .  30 بازدید

سرنوشت افراد در دوران جوانی رقم می خورد، پس باید از این دوران برای داشتن شغل موردعلاقه‌ی خود و درآمدزایی بیشتر استفاده کنید.
خیلی از افراد جامعه به دنبال راه اندازی کسب و کاری جدید هستند. بدون شک فرصت‌های زیادی برای ایجاد شغل وجود دارد. حتی می توانید از ایده‌های بزرگ مانند یک فناوری نوین یا ایده‌های ساده‌تر مانند ابداع روشی جدید برای رساندن پیتزا به دست مشتری اقدام کنید. آنچه افراد جویای شغل را از کارآفرینان واقعی متمایز می کند، نحوه‌ی عملکرد آن‌هاست. وقتی ایده‌ی نابی به مرحله‌ی اجرا نرسد، هیچ ارزشی ندارد.
با این حساب، بهترین زمان برای راه اندازی شغل جدید چه موقعی است؟ بعد از چندین سال کار کردن و کسب تجربه در شرکت؟ یا وقتی تشکیل خانواده می دهید؟ حقیقت این است هیچ قانون طلایی برای تعیین زمان انجام این کار وجود ندارد. با این وجود، ایجاد شغل در دوران جوانی مزایای زیادی در زندگی دارد.

ادامه
0

پنجره‌ی جوهری جلب اعتماد با خود‌شناسی و ارتباط با دیگران

23 خرداد 1397  .  25 بازدید

پنجره‌ی جوهری مدلی برای تقویت درک و تفاهم میان افراد است. نام «جوهری» برگرفته از نام‌های «جوزف لافت» (Joseph Luft) و «هری اینگهام» (Harry Ingham) است که در سال ۱۹۹۵ این مدل را ارائه کردند.
این ابزار بر دو ایده استوار است:
شما می‌توانید با افشای اطلاعاتی درباره‌ی خودتان، اعتماد دیگران را جلب کنید.
به کمک بازخوردهای دیگران می‌توانید ویژگی‌هایتان را بشناسید و با مسائل و مشکلات شخصی‌تان مواجه شوید.
برمبنای «پنجره‌ی جوهری»، اعضای تیم به ارزش خودافشایی یا خودگشودگی پی می‌برند و تشویق به ارائه‌ و پذیرش بازخوردهای سودمند و سازنده می‌شوند. درصورت استفاده‌ی درست، پنجره‌ی جوهری می‌تواند به خلق روابطی بهتر و با اعتماد بیشتر، رفع مشکلات شخصی و افزایش بهره‌وری تیم‌های کاری کمک کند.

ادامه
0

محافظت از اطلاعات محرمانه‌ی کاری

22 خرداد 1397  .  32 بازدید

چطور بر ملا کردن اسرار محرمانه‌ی کاری می‌تواند هم برای سازمانی که در آن کار می‌کنید و هم برای خود شما دردسرساز شود. به همین دلیل شناخت تعهدات اخلاقی‌‌ای که در مقابل اسرار محرمانه‌ی شرکت دارید، از اهمیت بالایی برخوردار است.
اما در اصل چه اطلاعاتی محرمانه به حساب می‌آیند؟ و چطور می‌توانید مطمئن باشید که آنها را فاش نمی‌کنید؟ در این مقاله به این سؤالات و سؤالات دیگری که ممکن است در این رابطه به ذهن‌تان خطور کنند، پاسخ می‌دهیم.
ممکن است در کشور شما، قوانین مختلفی مربوط به حریم خصوصی و اسرار محرمانه وجود داشته باشند. این مسئله می‌تواند شامل قوانین آزادی اطلاعات، قوانین مربوط به امنیت معاملات، نظام حسابداری و دستورالعمل‌های حرفه‌ای باشد.

ادامه
0

چطور با مشتری ناراضی برخورد کنیم؟

21 خرداد 1397  .  51 بازدید

یکی از مهم‌ترین مشتریان احمد، سرزده وارد دفترش می‌شود. احمد با لبخندی بر لب می‌ایستد و خود را برای احوال‌پرسی آماده می‌کند که ناگهان مشتری با عصبانیت شروع به داد و فریاد می‌کند. دلیل خشم او این است که سازمان احمد نتوانسته‌ کالاهای سفارشی را به موقع تحویل بدهد و به همین دلیل مشتری مورد نظر نتوانسته محصول کلیدی خود را ارائه دهد و فروش بسیار مهمی را از دست داده است. احمد نهایت سعیش را برای آرام کردن مشتری انجام می‌دهد، اما حرف‌هایش هیچ کمکی به بهتر شدن اوضاع نمی‌کنند و فقط باعث می‌شوند مشتری عصبانی‌تر بشود و به آنها اتهامات بیشتری وارد کند. بعد از چند دقیقه مشتری ناراضی از اتاق بیرون می‌رود، در حالی که می‌گوید دیگر هرگز با سازمان احمد معامله نخواهد کرد.
شغلِ خیلی از ما ایجاب می‌کند که با مشتری ناراضی و گاهی عصبانی سر و کار داشته باشیم. این کار هیچ وقت آسان نبوده است. اما اگر بدانیم چه بگوییم و از همه مهم‌تر اینکه چطور آن را بیان کنیم، شاید بتوانیم از این موقعیت سربلند بیرون بیاییم. در حقیقت، حتی ممکن است رابطه‌‌مان با مشتری ناراضی بهتر از قبل هم بشود.
در این مقاله، به این می‌پردازیم که چطور با مشتری ناراضی، عصبانی و سخت‌گیر برخورد کنیم. با نکات و تکنیک‌هایی آشنا می‌شویم که به آرام شدن موقعیت کمک می‌کنند و در نهایت منجر به رضایت و خشنودی مشتری می‌شوند.

ادامه
0

علت ناسازگاری در محیط کاری از دیدگاه بِل و هارت

20 خرداد 1397  .  39 بازدید

بخشی از دفتر کار که متعلق به شماست، بسیار تمیز و مرتب است. همیشه به موقع می‌رسید، هیچ وقت با صدای بلند با تلفن صحبت نمی‌کنید تا برای دیگران مزاحمت ایجاد نشود، ولی رفتار همکارتان کاملا برعکس است. در قسمتی از دفتر که متعلق به اوست، لیوان‌های خالی و پرونده‌های خاک گرفته دیده می‌شوند. او اغلب دیر می‌رسد و گاهی در هنگام کار به رادیو گوش می‌کند و تمرکز شما را به هم می‌ریزد. شما کارتان را دوست دارید، اما اینکه مجبورید فضای کاری خود را با همکارتان قسمت کنید باعث شده از کار کردن لذت کافی را نبرید. او اعصاب شما را بهم می‌ریزد و اغلب با هم مشاجره می‌کنید.
اگر خوب به این موضوع فکر کنید متوجه خواهید شد که دلیل ناسازگاری‌تان این است که دو سبکِ کاریِ کاملا متضاد دارید. وقتی این موضوع را متوجه شدید، می‌توانید از آن به عنوان نقطه‌ی شروع برای حل اختلاف و رسیدن به تفاهم استفاده کنید. شاید همه‌ی ما تجربه‌ی این‌ گونه اختلافات را در محیط کار داشته باشیم. اختلاف می‌تواند باعث رشد افراد و بهتر شدن ارتباط بین آنها شود و از این لحاظ می‌تواند مفید باشد. با این حال، این اتفاق زمانی می‌افتد که شما علت و ریشه‌ی اختلاف‌تان را به خوبی بشناسید. وقتی ریشه‌ی مشکل را شناسایی کردید، می‌توانید قدم‌های مثبتی برای حل آن بردارید.

ادامه
صفحه 1 از 2512345...1020...»