امکان با دارا بودن ۶ بازوی اجرایی و عملیاتی در حوزه های مشاوره های مدیریتی، مطالعات بازار، آموزش، پژوهش، مطبوعات، تبلیغات و نشر با شعار " در تسخیر زمان همراه شما هستیم “ در پی جلب رضایت حداکثری مخاطبین و هواداران خویش می باشد. برای آشنایی بیشتر با این مجموعه سایر بخش های این پایگاه الکترونیکی را ملاحظه فرمایید.

1+

درد دل با غیر، بروز رفتارهای هیجانی و افشای اسرار مجموعه | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

21 خرداد 1399  .  31 بازدید

لطفاً وقتی هیجانی و یا عصبی هستید با کسی صحبت نکنید، زیرا ممکن است حرفهایی را بزنید که اصلاً در شأن و شئونات شما و طرف مقابلتان نباشد و برای دلجویی نیز وقت یا روی صحبت وجود نداشته باشد.

ادامه
0

اعتماد بی قید و شرط | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

19 خرداد 1399  .  38 بازدید

متاسفانه وقتی از عمر همکاری با پرسنل، مدت زمان قابل توجهی می گذرد، اعتماد دو طرفه و متقابلی شکل می گیرد که اغلب موجب آسیب می گردد. اعتماد پدیده خوبی است امّا اینکه چه زمانی و در چه حوزههایی اعتماد شود و چگونه این بستر اعتماد حفظ شود، موضوع مهمی است که مدیران محترم باید به شکلیجدی در خصوص آن اهتمام بورزند.

ادامه
0

محبت بی جا و نابجا | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

17 خرداد 1399  .  34 بازدید

لطفا دایه مهربان تر از مادر و شخصیت اول تراژدی کسب و کارهای امروزی نباشید. ابتدا بدانید که شما قرار نیست مشکلات همه را حل کنید و ابدا انتظاری نیست تا به مشکلات کارکنان خود در هر زمان و مکان رسیدگی نمائید. مهمترین تعهد شما پرداخت به موقع حقوق، جاری نمودن بیمه تامین اجتماعی و ایجاد حسو روحیه کار در افراد است، اینکه با محبت های همیشگی خود، این انتظار را بهوجود آورید که همیشه باید این چنین رفتار کنید، بی شک عامل کاهش بهره وری سازمانی خود خواهید بود.

ادامه
0

رو دربایستی با کارکنان و امتناع از رک گویی | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

12 خرداد 1399  .  43 بازدید

اگر جزء آن دسته از مدیرانی هستید که بنا به دلایلی از تذکر، برخورد، گفتن حرف دل و نظر نهایی امتناع می کنید، بهتر است حرفه مدیریت را کنار بگذارید و در پی یافتن جانشین خود باشید.

ادامه
0

تفویض اختیار | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

10 خرداد 1399  .  38 بازدید

زمانیکه صحبت از تفویض اختیار به میان می آید به واقع در خصوص یکی از حساس ترین وظایف مدیران بحث می شود. تفویض اختیار به معنای واگذاری اختیار است و منظور این است که مدیر بخشی از اختیارات خود را به فردی که در رده پایین تری نسبت به وی قرار دارد واگذار می نماید. تفویض اختیار برای خرید مدل بیسکویت روی میز یا نوع عطر خوشبو کننده هوا نیست، بلکه مدیر باید در امورات بزرگتر نیز این اعتماد را داشته و امورات را به مدیران زیردست خود تفویض نماید.

ادامه
0

اولین نفر مدیران هستند که باید به ساختار سازمانی احترام بگذارند | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

6 خرداد 1399  .  73 بازدید

وقتی سلسله مراتبی طراحی، تبیین و پیاده سازی می شود، اوّلین و اثرگذارترین فرد مدیر است که باید به قانون وضع شده احترام بگذارد و خود از آن عدول ننماید.مدیران بسیاری را دیده ام که با زیر پا گذاشتن سلسله مراتب سازمانی موجبات به هم ریختگی سازمان را فراهم ساخته اند.
بگذارید ساده تر توضیح دهم!وقتی طبق ساختار سازمانی بین خود و سایر همکاران و پرسنل، سرپرست و مدیرانی را انتصاب می کنید، هرگز نباید به صورت مستقیم در خصوص مرخصی، مساعده یا درخواست های کارکنان زیردست آن سرپرست و مدیر، اعمال نظر نمائید، لذا زمانیکه کارمندی درخواستی از شما نمود، بی درنگ باید آن درخواست را به مدیر یا سرپرست مربوطه ارجاع دهید و هرگز در امور جاری آن بخش ها به صورت موردی و تک به تک ورود ننمائید.

ادامه
0

قدرت نه را در خود بالا ببرید | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

3 خرداد 1399  .  62 بازدید

به عنوان یک مدیر با مدل مدیریت ایرانی، اگر می خواهید موفق باشید، به اغلب خواسته های کارکنان و کارگران خویش نه بگویید.
نیروی انسانی در کشور ایران ذاتا میل به کم کاری، استراحت، بی مسئولیتی و امثالهم دارد و گاهی دیده می شود برخی از بستگان کارکنانتان در طی یک سال، چند بار فوت می نمایند و هر بار به همان بهانه درخواست مرخصی می نمایند؛ امّا از آنجاییکه دنیا کوچک شده است، آنها را روز مرخصی در مرکز خرید می بینید. یاد بگیرید دل رحمی را کنار بگذارید و کلمه « نه » را همیشه به کار ببرید.

ادامه
0

ساختار سازمانی | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

31 اردیبهشت 1399  .  72 بازدید

وقتی صحبت از ساختار سازمانی می شود ناخودآگاه در ذهنم پادگان، سیستم نظامی و نقشه عملیات خطور می کند.
آیا با خود اندیشیده اید که چرا پادگانها تا این حد نظم داشته و همه چیز در آنجا به سرعت و دقت انجاممی شود؟ بله - دلیل این مهم، چیزی نیست جز وجود سلسله مراتب و یک ساختار از پیش تعیین شده مدون و جامع که کمک می کند هر مهره ای به درستی فعالیت خود را انجام و در عملکرد مهره دیگر دخالت ننماید و از سویی به وظیفه محوله و مسئولیت های خویش طبق فرآیندی تدوین شده کاملاً آگاه باشد.

ادامه
0

آموزش و تربیت نیروهای انسانی | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

29 اردیبهشت 1399  .  58 بازدید

مدیرانی که اعتقاد به آموزش های تخصصی و فراگیری های عمومی ندارند، هرگز طعم یک سازمان حرفه ای و با بهره وری بالا را نچشیده اند، مدیرانی که آموزش را هزینه می دانند هیچ وقت معنای اصول کسب و کار را به درستی درک نکرده اند، مدیرانی که آموزش را عملی بیهوده قلمداد می نمایند، نمی دانند که بهره وری بالا چه تعریفی دارد؟
البته نباید از آموزش انتظار صد در صدی داشت و همچنین قرار نیست با یک کلاس آموزشی و 100 اسلاید ارائه شده، تکلیف آموزش را ادا نمود، زیرا شرط نتیجه گیری از آموزش، استمرار است و شرط تغییر در رفتار سازمانی، یادگیری حداقل هاست، بدان معنا که اگر هر نیروی انسانی شما یک عبارت از آموزش فرا بگیرد و آن را در حیطه کاری خود به کار ببندد، رفته رفته مدیریت دانش محقق می شود، شایان ذکر است که ابدا هدف از آموزش انتقال 100 درصدی مفاهیم نیست؛ زیرا این مهم، به سادگی ممکن نیست و چنین انتظاری هم، صحیح نیست.

ادامه
0

رفتار سازمانی | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

28 اردیبهشت 1399  .  55 بازدید

یکی از اصول اثرگذار در تعالی سازمان ها، پرداختن به رفتار سازمانی است. به واقع رفتار سازمانی دلالت
به عمل و عکس العمل های تیپی دارد که منحصر به سازمان شماست. رفتارهایی که ریشه در فرهنگ
سازمانی دارد و نتیجه آموزش، تربیت و منتورینگ صحیح کارکنان است. نبود رفتار سازمانی مناسب به معنای
نبود یک سیستم یادگیرنده است.

ادامه