هلدینگ اقتصادی امکان با دارا بودن ۶ بازوی اجرایی و عملیاتی در حوزه های مشاوره های مدیریتی، مطالعات بازار، آموزش، پژوهش، مطبوعات، تبلیغات و نشر با شعار " در تسخیر زمان همراه شما هستیم “ در پی جلب رضایت حداکثری مخاطبین و هواداران خویش می باشد. برای آشنایی بیشتر با این مجموعه سایر بخش های این پایگاه الکترونیکی را ملاحظه فرمایید.

1+

چگونه تفکر هوشمندانه‌تری داشته باشیم؟

27 شهریور 1397  .  21 بازدید

شاید به این نتیجه رسیده باشید تایپ کردن در جلسات کاری و کنفرانس‌ها بهتر و ساده‌تر است؛ اما با دست نوشتن، با اینکه وقت تان را می گیرد، اهمیت بیشتری دارد. وقتی یادداشت‌های خود را با دست می نویسید، همه چیز را نمی توانید روی کاغذ بیاورید. به همین خاطر مجبور هستید در مورد موضوع خوب فکر کنید.
وقتی با دست شروع به نوشتن می کنید، از مغزتان استفاده بیشتری خواهید کرد؛ زیرا برای نوشتن هر کلمه، باید حرکتی انجام دهید. بدین ترتیب حافظه‌ی شما بیشتر کار می کند و مناطقی از مغز که مربوط به زبان و تفکر هستند، فعال‌تر می شوند. هر چه نواحی از مغز که فعال می شوند، بیشتر باشند، ارتباط میان آنچه می نویسید و ذهنتان بیشتر خواهد بود. پس احتمال اینکه در آینده محتوای بیشتری را به یاد بیاورید بیشتر است.
برخی روش‌ها وجود دارد که به شما کمک می کند بهتر از مغزتان استفاده کنید. در واقع، تفکر هوشمندانه نتیجه ی به کارگیری همین روش‌هااست که باعث می شود در زمان کمتر به نتایج بهتر برسید.
آیا می دانید چطور می توان هوشمندانه‌تر فکر کرد؟ در این مطلب قصد داریم روش‌هایی را معرفی کنیم که مغز شما را فعال‌تر می کند و می توانید مسائل را بهتر حل کنید، ایده‌های بهتری ارائه دهید و در نتیجه به موفقیت بیشتری دست یابید.

ادامه
0

How to Develop Any Habit (in 30 Days or Less)

26 شهریور 1397  .  15 بازدید

We all want to become a better version of ourselves.
We want to be more, better, quicker, smarter.
Better looking, more productive, have interesting conversations, achieve more, freer, happier.
More often than not we tend to look at the system in the wrong way: we look at the goal rather than the process.
Don’t take me wrong, goals are important.
But having the right system will make us achieve those goals quicker.
Habits are like computer prompts we ingrain in our mind: if I do this, then that will happen.
Some habits are natural – such as waking up, while others are easily acquired – such as changing gears when you drive. They become part of our ‘operative system’.
If I asked you how many times you changed gears the last time you drove your car, you probably won’t be able to tell me

Why?

ادامه
1+

تبدیل یک رفتار به یک عادت همیشگی!

26 شهریور 1397  .  32 بازدید

همه ی ما خواهان این هستیم که در زندگیمان خیلی بهتر، سریع تر و باهوش تر باشیم و بهترین نوع از خودمان شویم و اینکه خیلی بهتر به نظر برسیم و کارآمدتر و خلاق تر از همیشه عمل کنیم و در صحبت با دیگران جذاب تر به نظر برسیم و بیشتر یاد بگیریم و رهاتر و شادتر باشیم.
گاهی وقت ها نگاه ما به سیستم اشتباه است: ما به اهداف دقت می‌کنیم نه به روند رسیدن به آن.
منظورم را اشتباه برداشت نکنید، اهداف هم بسیار مهم هستند. اما داشتن سیستم درست، به رسیدن ما به اهداف سرعت می‌بخشد.
عادتها مانند دستورات رایانه ای هستند که ما در ذهنمان می‌بینیم: اگر این کار را بکنم، این اتفاق خواهد افتاد.
برخی از عادات طبیعی هستند، مانند از خواب بیدار شدن، درحالی که برخی افراد به راحتی عاداتی را کسب می‌کنند مانند تغییر دنده در هنگام رانندگی این عادات جزء سیستم عملی ما می‌شوند.
اگر از شما بپرسم که آخرین باری که رانندگی کردید چند دفعه دنده را جابه جا کرده اید قطعا نمی‌توانید جوابم را بدهید چرا؟
زیرا این عمل، یعنی تغییر دنده ها، جزیی از عادات شما شده اند. شما بسیار رانندگی کرده اید و این عمل را به طور پیش فرض انجام داده اید، بدون هیچ گونه فکر کردنی.
در این مقاله به شما یاد می‌دهیم که چگونه یک عمل انتخاب کنید و در 30روز و یا کمتر آن را تبدیل به یک عادت کنید.

ادامه
0

You Can Become an Effective Manager if You Follow These Tips

25 شهریور 1397  .  10 بازدید

An effective manager pays attention to many facets of management, leadership and learning within an organization.Legions of articles and books profess to have the answer. Many are variations on the same theme. Others profess to add a new characteristic or skill.
There are, however, seven management skills without which you won't become a successful manager. These are the key and critical skills which will help you lead your team and encourage employees to want to follow you. And, when employees want to follow you, you have accomplished a key component of managing employees.
Successful managers know what employees need to work effectively, stay productive, and contribute to a thrilled customer experience and a harmonious workplace. They know the behaviors that a manager needs to stay away from to encourage successful employees.
Managers who want to succeed also understand that they are the most significant factor in whether employees are motivated to want to show up for work. A bad manager is frequently cited as a key reason why employees quit their jobs.
Striving for greatness as a manager should top every manager's goal list. The difference that a great manager can make in the work lives of employees is inestimable. Helping employees feel rewarded, recognized, and thanked is also key to performing effectively as a manager.

ادامه
0

با پیروی از این 7 نکته می‌توانید مدیران تاثیر گذاری باشید.

25 شهریور 1397  .  22 بازدید

یک مدیر تاثیرگذار و موفق به بسیاری از جوانب مدیریتی، رهبری و یادگیری حین خدمت کارکنان توجه ویژه ای دارد. مقالات و کتاب های بسیاری برای این عنوان وجود دارد که بسیاری از آن ها آیتم های یکسانی را بیان کرده اند. اما برخی دیگر مشخصه ها و مهارت هایی جدیدی را به آن ها اضافه کرده اند.
با این حال، هفت مهارت مدیریتی وجود دارد که بدون آنها شما مدیر موفق نخواهید بود. در اینجا مهارت های کلیدی و اساسی را بیان می‌کنیم که به شما کمک می‌کند تا هرچه بهتر تیم خود را رهبری کنید و کارکنانتان را به پیروی از خود تشویق کنید. اگر کارکنان خواهان پیروی از شما باشند، شما به یک موفقیت کلیدی در رابطه با مدیریت کارکنانتان رسیده اید.
به عنوان یک مدیر تلاش برای سربلندی و عزت باید در لیست اهدافتان باشد. تفاوت یک مدیر خوب در اینجاست که بتواند زندگی کاری کارکنان را بسازد، که این کار یک حرکت گران بها و ارزشمند محسوب می‌شود. تشویق و پاداش دادن به کارکنان، به رسمیت شناختن و تشکر از آن ها نیز یک کلید عملکردی موثر به شمار می‌آید.
با این وجود، یک مساله بسیار مهم در مدیریت موفق، شخص مدیر است که دیگران می‌خواهند پیرو او باشند. هر کاری که در طول زندگی کاری خود در یک سازمان انجام می دهید، تعیین می کند که آیا روزی افراد می خواهند پیرو شما باشند یا خیر. بدون مطیع و پیرو، شما نمی‌توانید مدیریت و رهبری کنید. بنابراین، از این هفت نکته استفاده کنید و یک مدیر موفق شوید که آرزوی بودنش را داشتید.

ادامه
0

5 Best Cities Around the World to Launch a Startup

24 شهریور 1397  .  17 بازدید

When it comes to starting up a new technology business, the first place that comes to mind is Silicon Valley, which is located in San Francisco, Calif., USA. However, the rise of living costs and real estate prices is giving entrepreneurs a hard time because they already have a limited budget. For this reason, entrepreneurs should not forget that there are many alternative locations to found a new business that are much cheaper than Silicon Valley. Below you can find the five best cities, besides San Francisco, to launch a startup Melbourne often competes with Sydney to be the tech city of Australia but Melbourne has lower living and real estate costs compared to Sydney. This makes Melbourne attractive for startup founders. Also, its people are open to new ideas and innovation and this makes finding early adopters easier. In addition, the business community is very diverse so startup founders from any industry can try their chances in Melbourne..

ادامه
0

پنج تا از بهترین شهرهای جهان برای راه اندازی استارتاپ ها.

24 شهریور 1397  .  27 بازدید

زمانی که صحبت از شروع یک کسب و کار در حوزه تکنولوژی های جدید و بروز می‌شود، اولین مکانی که به ذهن می‌آید دره سیلیکون واقع در سان فرانسیسکو در کشور آمریکاست. با این حال، گرانی هزینه های زندگی و قیمت املاک و مستغلات، کارآفرینان را به سختی می اندازد زیرا معمولا آنها دارای بودجه های محدود و اندک هستند. به همین دلیل، کارآفرینان نباید فراموش کنند که مکان های بسیاری ارزان تری به جای دره سیلیکون وجود دارد که می‌توانند یک کسب و کار جدید را در آنجا راه اندازی کنند. در اینجا 5 تا از بهترین شهرهای جهان برای شروع و راه اندازی استارت آپ ها را به شما معرفی می‌کنیم:
بوستون شهری واقع در سواحل شرقی سان فرانسیسکو است. که دارای جمعیت تحصیل کرده ای است زیرا بیش از 60 دانشگاه میزبان دارد. همچنین، برخی از معتبرترین دانشگاه ها مانند MIT و هاروارد در بوستون واقع شده اند و این امر باعث می شود که استعداد لازم را پیدا کنید. همچنین، فراموش نکنید که بیل گیتس و مارک زاکربرگ هردو تحصیلات خود را در بوستون آغاز کرده اند.

ادامه
0

اپل چگونه اپل شد؛ متفاوت بیندیش!

22 شهریور 1397  .  17 بازدید

اپل، که توسط استیو جابز و استیو ووزنیاک تاسیس شده است، در کسب و کار کامپیوترهای کیت با اپل I شروع به کار کرد. این تولید اولیه، هرچند که به عنوان یک کالای محبوب شناخته می شود، عمدتا به خاطر کمک به سرمایه گذاری کافی برای ساخت اپل II که در سال 1977 انجام شد شناخته می شود - همان سال که اپل به طور رسمی شروع به کار کرد. Wozniak در ابتدا هر دو این کامپیوترها را ساخت و جابز بازاریابی را مدیریت کرد
علی رغم اینکه بخش اعظم درآمد شرکت از بخش سخت افزار بدست می آمد اپل II تا اواسط دهه 1980 به عنوان یک محصول منبع درآمد اصلی شرکت به حساب می آمد. اپل تلاش کرد به روز رسانی هایی در تولیدات خود مانند اپل III و اپل لیزا صورت دهد، امااین محصولات برای تجاری سازی شانسی نداشتند.البته اپل II هنوز فروش داشت، اما دهه ۱۹۸۰ میلادی آغاز یک بحران اقتصادی برای شرکت تازه کار اپل بود .
احتمالا شما فرد خوش شانسی هستید که این مقاله را مطالعه میکنید. و دلیلش - و دلیل موفقیت اپل - این است که، اپل دستگاه زیبایی را در اختیار شما میگذارد که شما هنگام استفاده از آن احساس لذت بخشی را تجربه میکنید. به همین دلیل است که این شرکت دارای چنین برند قدرتمند و ارزش سهام بسیار بالایی است. در کنار بازاریابی که نقش کمک کننده را داراست، و از طرفی رسانه ها و جنون خرید طرفدارن این برند که هرگز اثر و تبلیغ منفی را برای آن به همراه نداشته است، آنچه که موفقیت اپل را تضمین کرده کیفیت محصولات آن است و علاوه بر این iEcosystem که باعث می شود امکان این را داشته باشید که بسیار راحت تر چیزی جدید را امتحان کنید، و شما داستانی از موفقیت را که به طور کامل برای همیشه ادامه خواهید می دهید.

ادامه
0

10 اشتباهی که افراد شاد هیچ‌گاه مرتکب آن نمی‌شوند.

21 شهریور 1397  .  52 بازدید

کسانی هستند که معنای حقیقی شاد بودن و خوشبختی در زندگی را درک کرد‌ه‌اند و با اجتناب از انجام کار‌هایی این حس را در خود تقویت می‌کنند. برای آشنایی با این کارها و تبدیل شدن به فردی شاد در ادامه با مقالات امکان همراه باشید.
آیا تا به حال متوجه صدایی آزاردهنده در ذهن خود شده‌اید که مدام در حال عیب‌جویی کردن است و بیشتر صحبت‌ها را انجام می‌دهد؟ این صدا حتی زمانی که مشتری بسیار عالی را جذب می‌کنم و یا کتابی می‌نویسم ناراضی ست و دلایلی را برای ناپایدار بودن این موفقیت پیدا کرده و آن را دستاوردی کوچک خطاب می‌کند.
مدتی پیش تصمیم گرفتم که زمان آن رسیده که این صدا را متوقف کنم زیرا که ذهن، زندگی و خوشبختی من در معرض خطر قرار داشت.
هر چه که بیشتر به این صدا گوش فرا دهیم، بیشتر از تجربیات خوب زندگی دور می‌شویم. افراد شاد و سرزنده این امر را درک کرده‌اند. آن‌ها به صورت آگاه یا ناآگاه این را تمرین کرده‌اند. افراد شاد همچنین از انجام کارهایی خودداری می‌کنند که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.
کارهایی که افراد شاد هیچ‌گاه انجام نمی‌دهند عبارت‌اند از:

ادامه
0

8 Ways to Clear Your Mind of Stress

20 شهریور 1397  .  15 بازدید

Being an entrepreneur isn’t easy. There are constant ups and downs and often it will feel like everything that could potentially go wrong is exploding in your face. There will be roadblocks, unplanned obstacles, arguments and setbacks that all contribute to one thing -- stress, and lots of it.
While you can’t avoid stress altogether, simply letting it build up and consume you can lead to a meltdown. A clear mind is a healthy, productive mind. Here are eight ways that you can rid your mind of stress, allowing you to remain focused on crushing any goal you set
Unplug from technology and venture out into nature -- a beach, park or hiking trail provides a great setting to forget the stressful situations for a minute and get lost. Connecting with nature reminds you that we, along with the things that cause us to stress out, are just small pieces of a much bigger picture..

ادامه
1+

8 راه پاک سازی ذهن از استرس!

20 شهریور 1397  .  25 بازدید

این که یک کارآفرین باشید بسیار آسان است. بالا و پایین ها در این حرفه یک امر ثابت و همیشگی است و زمانی که کارها اشتباه و طبق خواسته شما پیش نمی‌روند انفجار خشم و استرس در صورتتان کاملا نمایان می‌شود. در این راه موانع، مشکلات ناخواسته و برنامه ریزی نشده، استدلال ها و به عقب برگشتن هایی وجود دارد که همگی آن ها باعث ایجاد یک چیز و آن هم استرس می‌شوند.
می‌دانید که نمی‌شود به طور کامل از استرس اجتناب و دوری کرد، پس باید بعد از ایجاد آن راهکارهایی را انجام دهید تا این استرس به یک بحران بزرگ درون شما تبدیل نشود. یک ذهن پاک و آرام، سالم و خلاق است. در این مقاله به 8 راهکار که ذهن شما را از استرس دور می‌کند می‌پردازیم که به شما این امکان را می‌دهد تا بر روی اهداف تعیین شده اما شکست خورده متمرکز بمانید.
جدا شدن از تکنولوژی و رفتن به دل طبیعت، ساحل، پارک یا کوه نوردی این امکان را به شما می‌دهد تا برای دقایقی از شرایط استرس زا دور بمانید و آن را فراموش کنید. ارتباط با طبیعت به شما یادآور می‌شود که در کنار ما چیزهایی هستند که باعث استرس زدایی می‌شوند و خود ما تکه های کوچکی از پازل بزرگ جهان هستی هستیم که می‌توانیم باعث آرامش خود شویم.

ادامه
0

با این 9 ویژگی سخنرانی حرفه‌ای و تأثیرگذار خواهید شد!

28 شهریور 1397  .  0 بازدید

خیلی از افراد تصور می‌کنند برای این‌که سخنرانی طبیعی و صادقانه‌ داشته باشند، تمرین نیاز نیست. آن‌ها می‌گویند وقتی تمرین شود در مقابل مخاطبان خود واقعی خود را نشان نخواهند داد. درحالی‌که این طرز فکر اشتباه است و با تمرین کردن آمادگی بیشتری خواهید داشت و بهتر و راحت‌تر می‌توانید در جمع حرف بزنید.
در زمان تمرین کردن باید دقیقا فضای سخنرانی اصلی را برای خود درست کنید و حتی‌الامکان در حضور چندین نفر این کار را انجام دهید. نباید متن سخنرانی خود را به‌آرامی در طی مسیر رسیدن به خانه تمرین کنید، زیرا این کار نه تنها فایده‌ای ندارد بلکه ممکن است به ضررتان هم تمام شود.
تمرین کنید تا اعتمادبه‌نفستان زیادتر شود و بهتر بتوانید با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید، این همان هدف اصلی سخنرانی است که شما را به موفقیت می‌رساند.

ادامه
صفحه 1 از 3312345...102030...»