هلدینگ اقتصادی امکان با دارا بودن ۶ بازوی اجرایی و عملیاتی در حوزه های مشاوره های مدیریتی، مطالعات بازار، آموزش، پژوهش، مطبوعات، تبلیغات و نشر با شعار " در تسخیر زمان همراه شما هستیم “ در پی جلب رضایت حداکثری مخاطبین و هواداران خویش می باشد. برای آشنایی بیشتر با این مجموعه سایر بخش های این پایگاه الکترونیکی را ملاحظه فرمایید.

0

چرا قبل از اینکه کسب و کاری را شروع کنید در ابتدا باید خودتان را خوب بشناسید؟

24 آبان 1397  .  5 بازدید

اگر مشتاق و علاقه مند به کارآفرینی هستید، قبل از انجام هر کاری نیاز دارید تا خیلی دقیق و موشکافانه خودتان را بشناسید. فکر نکنید که با شروع کسب و کاری که مدت ها آرزویش را داشتید قرار است فقط به پول بیشتری برسید و شادتر زندگی کنید.
خبر خوب و یا بد اینکه شما به عنوان یک کارآفرین، مدیری ندارید که مستقیما شاهد تلاش هایتان باشد و یا همکار و دوستی که در اجرا کارها به شما کمک کند، در این سبک کاری تیم جدیدی که تشکیل دادید سریعا چیزی را به شما می‌گویند که شما می‌خواهید بشنوید. شما به عنوان یک مدیر باید خودتان شریک کاری مناسب و یا افرادی را برای پر کردن جاهای خالی به عنوان اعضای تیمتان پیدا کنید و مشاوران و مربیانی را در اختیار بگیرید که مورد اعتمادتان باشند، بنابراین مسئولیت اینکه توانایی هایتان را تبدیل به سرمایه کنید برعهده خود شماست.
افراد انگشت شماری با داشتن تمام مهارت‌ها، خلاقیت‌ها، هوش بالای کاری، آگاهی های لازم و دارای خصوصیت اخلاقی متعهد، می‌توانند به تنهایی در هر کاری به موفقیت برسند و ابر قهرمان نام بگیرند. مابقی افراد، با نگاهی واقع بینانه به محدودیت های شخصی و بکارگیری درست آن ها می‌توانند به موفقیت برسند.

ادامه
0

10 Toxic Words You Must Not Say in a Job Interview

23 آبان 1397  .  7 بازدید

10 Toxic Words You Must Not Say in a Job Interview
There’s plenty advice out there to rehearse what you’re going to say in a job interview: research questions the interviewer might ask, practice your answers, come up with salient questions of your own…
But what about rehearsing what you’re not going to say?
I put together a list below of some words you’ll want to try to avoid at your next job interview, because even though they seem like just ordinary words, they could be major red flags for an interviewer or recruiter.

ادامه
0

10 عبارتی که در مصاحبه شغلی باید از آن پرهیز کنیم!

23 آبان 1397  .  22 بازدید

توصیه های زیادی برای بکار بردن عبارات مناسب در مصاحبه های شغلی وجود دارد، قبل از رفتن به جلسه مصاحبه حتما به این نکات توجه کنید: در مورد سوالاتی که مصاحبه کننده ممکن است از شما بپرسد تحقیق کنید، پاسخ هایی که قرار است بدهید را با خود تکرار و تمرین کنید، پرسش های مهم خود را مطرح کنید.
اما باید تمرین کنید که چه چیزهایی را نگویید؟
در این مقاله لیستی از عبارات و کلماتی که نباید در مصاحبه های شغلی عنوان شود گردآوری شده، شاید بنظر برسد که این عبارات فقط کلمات عادی هستند، اما آن ها همانند زبان سرخی هستند که سر سبز را برباد می‌دهند و موقعیت مناسب شغلی شما را از بین می‌برند.

ادامه
0

10 Incredible and Surprising Facts About Disney

22 آبان 1397  .  15 بازدید

Over the past 12 years, Disney’s been particularly savvy when it comes to buying properties that more than pay for themselves. In 2006, the company bought Pixar for $7.4 billion. In 2009, it snapped up Marvel for $4.24 billion. And in 2012 Disney bought Lucas film for $4.05 billion. Next in the queue is the soon-to-be-completed purchase of 21st Century Fox’s film and TV properties in a deal worth about $52 billion. It is also the parent company of networks including ABC, ESPN and A&E.
Walt Disney had an apartmentbuilt for him and his family in Disneyland so he could be on site as much as possible while the California park was being constructed. It sat above the Fire Department on Main Street, and staff knew he was around when the lamp was lit on the window -- and it still shines in honor of the late founder, who died in 1966.

ادامه
0

10 واقعیت باور نکردنی و شگفت آور درباره دیزنی!

22 آبان 1397  .  32 بازدید

روند شکل گیری و موفقیت شرکت والت دیزنی که در دنیای بازی و سرگرمی محبوب و پرطرفدار است به اندازه ای که فکر می‌کنید دور از تصور و واقعیت نیست.
شرکت دیزنی که در دنیای تجارت و نفوذ فرهنگی در جهان تا به حال موفق عمل کرده، امسال 95 سالگی تاسیس خود را جشن می‌گیرد. از فیلم های سینمایی و کارهای تلویزیونی گرفته تا پارک های دیزنی و عقد قراردادهای بزرگ کاری و حمایت و تشویق کارآفرینان بزرگ این کمپانی به طرز حیرت آوری به موفقیت رسیده. در اینجا 10 واقعیتی که در مورد این صنعت بزرگ نمی‌دانستید را بیان می‌کنیم.
کار کردن از خانه
والت دیزنی برای خود و خانواده اش در دیزنی لند آپارتمانی را ساخته بود که تا جای ممکن بتواند، زمانی که پارک کالیفرنیا در حال احداث است در مکان کارش حضور داشته باشد. محل کار او در طبقه بالای یک ایستگاه آتش نشانی در خیابان Main Street قرار داشت و کارکنان می‌دانستند زمانی که چراغ روشن از پنجره دیده می‌شود او حتما در اطراف منطقه در حال سرکشی و بررسی است. او در سال 1966 از دنیا رفت اما به افتخار این بنیانگذار هنوز چراغی در آن اتاق روشن است.

ادامه
0

زندگی‌نامه پیتر دراکر، پدر مدیریت مدرن دنیا

21 آبان 1397  .  24 بازدید

پیتر فردیناند دراکر (تولد:1909 – مرگ: 2005) نویسنده، مشاور مدیریت و همان‌طور که خودش ادعا داشت یک بوم‌شناس اجتماعی بود. البته برخی‌ها او را پدر مدیریت جدید نامگذاری می‌کنند. او کتاب‌ها و مقالات زیادی در زمینه طبقه‌بندی انسان‌ها در بخش‌های مختلف اجتماع چون کسب و کار، دولت و سازمان‌های غیرانتفاعی منتشر کرده است. با امکان همراه باشید تا با بیوگرافی، کتاب‌ها، فعالیت‌ها و نقل‌قول‌های پدر مدیریت جدید آشنا شوید.
در اغلب نوشته‌های پیتر دراکر تغییرات عمده‌ی دهه‌های پایانی قرن بیستم پیش‌بینی شده است که از آن جمله می‌توان به خصوصی‌سازی و تمرکززدایی، تبدیل شدن ژاپن به قدرت اقتصادی دنیا، اهمیت زیاد بازاریابی و ظهور اجتماع اطلاعات به همراه ضرورت یادگیری همیشگی و اهمیت «انسان با دانش» در عصر فعلی و آینده اشاره کرد.
پیتر دراکر شاهد ظهور نازیسم در آلمان بود، طلوع و فروغ کومونیسم را مشاهده کرد، همیشه از ناکارآمدی‌های سرمایه‌داری مطلع بود و نگران آینده‌ی جامعه‌ی بشری بود. او باور داشت گرفتن پول یا پاداش مالی انگیزه‌ای برای تلاش و کار مداوم نیست، چون انسان تنها موجودی زیستی و روانی نیست بلکه بعدی معنوی هم دارد، بنابراین انگیزه‌ی اصلی تلاش برای رسیدن به موفقیت ، جنبه‌ی معنوی و اخلاقی دارد.
او با تفاوت زیاد حقوق کارگران و مدیران رده بالای شرکت‌های بزرگ مخالف بود و این مساله را از نظر اجتماعی و اخلاقی نادرست می‌دانست. پیتر دراکر معتقد بود انسان‌ها برای بهره‌وری بیشتر به اجتماع و روابط معنادار نیاز دارند.

ادامه
0

Are These Habits Getting in Your Way

20 آبان 1397  .  12 بازدید

These are the three habits that often get in the way of women rising to their next level and what you can do to flip them.
Imagine the energy when you put 10,000 women in one room … The Pennsylvania Conference for Women hosted 10,000 guests and 100 speakers for one day!
One panel discussion was about habits that may get in your way of moving to your next level. The higher you get in organizations, the more likely you need to adopt new habits and behaviors versus just adding more skills. Neuroscience shows that you can rewire your brain to support new habits and thought patterns. You have to be willing to repeat them until your brain gets comfortable with them.
These are the three habits that often get in the way of women rising to their next level and what you can do to flip them:

ادامه
0

آیا این عادت ها در مسیر کاری شما وجود دارند؟

20 آبان 1397  .  31 بازدید

این سه عادت اغلب در زندگی زنانی که تلاش می‌کنند تا خود را به سطح بالاتری ارتقا دهند وجود دارد و شما می‌توانید از آن ها به عنوان یک راهکار استفاده کنید.
تصورکنید در اتاقی که مملو از 10هزار زن است چه انرژی زیادی وجود دارد. کنفرانس پسیلوانیا در یک روز میزبان 10 هزار مهمان و 100سخنران بود.
یکی از مباحثی که در آنجا مطرح شد، عاداتی بودند که انجام آن ها در طول مسیر کاری برای رسیدن به موفقیت و جایگاه بالاتر کمک کننده هستند. هرچقدر که سمت بالاتری را در سازمانی به دست آورید، به احتمال زیاد باید عادت ها و رفتارهای جدیدی را هم در کنار کسب مهارت های بیشتر اضافه کنید. علم عصب شناسی نشان می دهد که شما می توانید مغز خود را برای حمایت از عادت ها و الگوهای فکری جدید بازسازی کنید. با مداومت در انجام آن ها مغزتان با این عادت ها کنار می‌آید و اینگونه شما احساسی خوبی نسبت به آن ها پیدا می‌کنید.
این سه عادت اغلب در زندگی زنانی که تلاش می‌کنند تا خود را به سطح بالاتری ارتقا دهند وجود دارد و شما می‌توانید از آن ها به عنوان یک تلنگر استفاده کنید.

ادامه
0

10 توصیه ی مهم درباره پولدار شدن!

19 آبان 1397  .  38 بازدید

توصیه‌های مفید همیشه کارساز هستند اما نمی‌توان به سادگی به آنها عمل کرد. در بیشتر مواقع همان کاری که برایمان خوب است را دوست نداریم انجام دهیم، خصوصا وقتی مساله پول باشد. بدون شک پس‌انداز کردن و کنار گذاشتن پول کار سخت و کسل‌کننده‌ای است. با امکان همراه باشید تا 10 توصیهی مهم درباره پولدار شدن ارائه کنیم.
حتما شما هم فکر می‌کنید وقتی می‌توانید از زندگی لذت ببرید و خوش بگذرانید، چرا باید به خودتان سختی بدهید. آیا تاکنون فکر کرده‌اید 50 سال کار تکراری چقدر می‌تواند کسل‌کننده‌تر باشد؟ حتما شما هم از خودتان پرسیده‌اید چطور برخی افراد پول بیشتری درمی‌آورند، اما شما همیشه محتاج هستید؟ شاید در پاسخ به این سوال بگویید آنها بیشتر کار می‌کنند. این پاسخ درست است، اما حقیقت این مساله به ذهنیت و طرز تفکر افراد پولدار برمی‌گردد. خبر خوب این است، شما هم می‌توانید این ذهنیت را در خودتان ایجاد کنید. در ادامه‌ی مقاله به 10 توصیه‌ی مهم درباره پولدار شدن می‌پردازیم.
من دوستان ثروتمند زیادی دارم و تجربیات نزدیکی با آنها داشته‌ام.

ادامه
0

راه های مبارزه با افسردگی و تشویش بعد از تعطیلات!

17 آبان 1397  .  14 بازدید

است بعد از آن دچار افسردگی شویم. با امکان همراه باشید تا به شما بگوییم چطور از افسردگی بعد از تعطیلات در امان باشید.
زمانی که در تعطیلات هستیم، از آب و هوا و طبیعت بکر لذت می‌بریم یا از شهر دیگری دیدن می‌کنیم؛ همه چیز خوب است تا اینکه آخرین روز تعطیلات از راه می‌رسد و باز هم باید به سرکار برویم.
قطعا شما هم این احساس را تجربه کرده‌اید؛ احساس ناراحتی و تشویش از اینکه می‌بینیم روزهای خوش تعطیلات به پایان رسیده و باید به محل کار برگردیم. اغلب اوقات، این احساس طبیعی است؛ اما در چه مواردی این احساس طبیعی نیست؟ در چه زمانی، این احساس اضطراب و ناراحتی نشان می‌دهد باید در شغل‌مان تغییراتی ایجاد کنیم؟
دکتر دیوید بالرد، مدیر بخش اصلاحات سازمانی انجمن روانشناسی آمریکا، این مساله را زیر ذره‌بین برده است. او در پژوهش سال 2018 این مرکز درمورد کار و سلامتی، به بررسی نگرش کارمندان آمریکایی درباره‌ی تعطیلات پرداخته است:
«هدف ما از این پژوهش این بود که از بعد روانشناسی به مساله نگاه کنیم. به رابطه‌ی نگرش کارمندان درباره تعطیلات و استرس کاری پی ببریم. همچنین تفاوت عکس العمل کارمندان مختلف را بعد از بازگشت از تعطیلات و طول مدت عکس العمل ها را مشاهده کنیم.»
به عقیده‌ی بالرد، تعطیلات برای بیشتر افراد مفید است. اغلب کارمندان وقتی از سفر و تعطیلات برمی‌گردند، با استرس کمتری مواجه هستند، انگیزه‌ی بیشتری دارند و کیفیت کار و بهره‌وری‌شان افزایش یافته است.

ادامه
صفحه 1 از 4712345...102030...»