امکان با دارا بودن ۶ بازوی اجرایی و عملیاتی در حوزه های مشاوره های مدیریتی، مطالعات بازار، آموزش، پژوهش، مطبوعات، تبلیغات و نشر با شعار " در تسخیر زمان همراه شما هستیم “ در پی جلب رضایت حداکثری مخاطبین و هواداران خویش می باشد. برای آشنایی بیشتر با این مجموعه سایر بخش های این پایگاه الکترونیکی را ملاحظه فرمایید.

0

چگونه به موفقیت اطرافیان‌مان حسادت نکنیم؟

28 اسفند 1397  .  8 بازدید

حسادت در ذات برخی انسان‌ها نهادینه شده و یک احساس طبیعی است که هرکسی ممکن است آن را در زندگی خود تجربه کند. اگر حسادت را کنترل نکنید به خشم و دشمنی تبدیل می‌شود. برخی کارمندان به این خاطر که نمی‌توانند با دوستان یا همکاران خود رقابت کنند، زندگی خود را موفقیت‌آمیز نمی‌دانند؛ اما چطور می‌توان احساس حسادت به موفقیت دیگران را از بین برد؟ با مقالات امکان همراه باشید تا درباره علل و عوارض منفی ایجاد حس حسادت توضیحاتی ارائه و 5 راهکار مفید برای مقابله با حسادت به موفقیت دیگران برایتان بیان کنیم.

یکی از تاثیرات منفی شبکه‌های اجتماعی این است که به احساس خشم و رنجش افراد شدت می‌بخشند. اگر تنها دو دقیقه بین صفحات اجتماعی بچرخید، به این نتیجه می‌رسید که دوستان‌تان از شما خوشبخت‌تر و شادتر هستند؛ زیرا آنها معمولا جدیدترین عکس‌های تعطیلات‌شان را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند و زندگی و شادی خود را به رخ همه می‌کشند. تحقیقات نشان می‌دهد حسادت به دوستان با دیدن صفحات اجتماعی آنها، فرد را به افسردگی و ناامیدی می‌کشاند. اگر به همکارتان که ارتقاء یافته یا رئیس‌تان که خودروی جدیدی سوار شده، حسادت کنید و در کل از موفقیت دیگران دچار ناراحتی و عذاب شوید، سلامتی، روابط اجتماعی و شغلی‌تان را به خطر می‌اندازید. این نوع حسادت، تمام توان ذهنی‌تان را می‌گیرد و شما را از رسیدن به موفقیت بازمی‌دارد.
در این مقاله قصد داریم 5 راهکار مقابله با حسادت به موفقیت دیگران را ارائه دهیم که با استفاده از آنها می‌توانید از این احساس تلخ و ناخوشایند نجات بگیرید:

ادامه
0

روش های سرمایه گذاریه افراد ثروتمند.

27 اسفند 1397  .  18 بازدید

شما هم می خواهید روش های پس انداز کردن افراد ثروتمند را بدانید؟ با خواندن این مقاله یاد می گیرید چگونه مانند افراد ثروتمند پس انداز کنید.
هیچ کس نیست که دوست نداشته باشد پول بیشتری داشته باشد اما اگر گاهی در شگفت هستید که چگونه افراد ثروتمند و موفق آن همه پول دارند، باید این متن را بخوانید. ما لیستی از اقداماتی را گرد آورده ایم که می توانید در زندگی روزمره خود به کار بندید تا به روش افراد ثروتمند پول پس انداز کنید.
1 - مراقب هزینه های کوچک باشید
همه ما مراقب سرمایه گذاری های بزرگ و خریدهای عظیم هستیم اما هزینه های کوچک را با بی دقتی و بی مبالاتی می پردازیم اما این هزینه های کوچک می توانند به کوهی بزرگ تبدیل شوند.
همانگونه که یک اقتصاددان به درستی گفته: «دنبال هر راهی برای از بین بردن هزینه های کوچک خود باشید؛ در نهایت به عدد قابل توجهی می رسید.»

ادامه
0

انقلابی که از مسیر ذهن می‌گذرد؛ خود را بکوبید و دوباره از نو بسازید.

26 اسفند 1397  .  13 بازدید

ما آسمانیم، اتفاق‌ها رعدو برق و برف و باران.آسمان همیشه هست، همیشه وسیع است، همیشه بزرگ است. آب‌وهوا می‌آید و می‌رود. نمی‌ماند. گذراست، تمام می‌شود. مهم است همیشه، حتی در توفان و بوران یادمان باشد که ما آسمانیم و هیچ‌چیز در جهان یارای نابود کردن ما را ندارد.
آسمانی بودن ما یعنی مشاهده‌گر بودنمان. مشاهده‌گر بودن فراتر از فکر کردن به خود است. مشاهده گری در واقع چیزی متفاوت از وضعیت عادی مغز و ذهن است.
فرقی نمی‌کند مدیتیشن، تمرین تمرکز یا خودشناسی می‌کنید، هر راهی که برای تبدیل شدن به یک مشاهده‌گر طی می‌کنید برای ایجاد تحولات درونی و قرار گرفتن در مسیر درست زندگی بسیار ضروری است.
وقتی توانایی مشاهده‌گر بودن را بدست بیاورید، متوجه می‌شوید چگونه به خود فکر می‌کنید و حتی می‌توانید رفتارهای خود را نیز زیر ذره‌بین ببرید.
فرد مشاهده‌گر از تمامی احساسات، افکار، انگیزه‌ها، هیجانات و رفتارهای خود آگاه است. این حالت با عملکرد معمولی مغز کاملا فرق دارد.
نگاه کردن به خود این‌طور نیست که شما در تراس بنشینید و ببینید مثلا برگ‌های درختان چگونه در معرض باد به زمین می‌ریزند. نگاه کردن به خود بسیار پیچیده و دشوار است و به تمرین زیاد نیاز دارد.
بسیاری از عواطف، احساسات و رفتارهای انسان به صورت خودکار روی می‌دهند به همین خاطر در بیشتر مواقع نمی‌دانیم این اتفاق‌ها چه زمانی صورت می‌گیرند. در اغلب مواقع انسان بدون توجه به احساس یا فکر، واکنش نشان می‌دهد.

ادامه
0

حسادت بیمارگونه چیست؟

25 اسفند 1397  .  16 بازدید

حسادت بیمارگونه به دو شکل وجود دارد: حسادت وسواسی و حسادت توهمی یا روان پریشانه.
در حسادت وسواسی، فرد دارای افکار شدید و تکرار شونده ای مبنی بر روراست نبودن یارش است. با وجودی که ممکن است فرد از ته قلب به این گونه افکار اعتقاد نداشته باشد امّا نمی تواند فکر کردن درباره آن را متوقف کند و این افکار می توانند خیلی زود به صورت مخرّب و ناراحت کننده درآیند. غالباً به علت حسادت وسواسی، روابط از هم می گسلند.
حسادت روان پریشانه، خطرناک تر و حادتر از حسادت وسواسی است. افرادی که از حسادت روان پریشانه رنج می برند کاملاً مطمئن هستند که یارشان به آن ها خیانت می کند و بر خلاف حسادت وسواسی هیچگونه شکی در این مورد در ذهنشان وجود ندارد. آن ها احتمالاً عقیده دارند که شواهدی نیز برای خیانت یارشان وجود دارد، حتی چنانچه شواهدی واقعاً وجود نداشته باشد.

ادامه
0

13 راز موفقیت از نگاه جیم ران، فیلسوف کارآفرین

22 اسفند 1397  .  33 بازدید

در این مقاله شما را با رموز بهبود زندگی از نگاه جیم ران فیلسوف کارآفرین امریکایی آشنا می کنیم. با رعایت این اصول شما قادر خواهید بود ناممکن را به ممکن تبدیل نمایید.
چگونه غیرممکن را به ممکن تبدیل کنیم؟
در دهه 1960 میلادی، از نظر فنی غیر ممکن بود که یک انسان بتواند به فضای بیرونی کره زمین سفر کنید. ولی ظرف 10 سال، اولین انسان قدم به سطح ماه گذاشت. این فرایند معجزه آسای تبدیل رویا به واقعیت وقتی شروع شد که یک «ندا» جامعه علمی را به چالش کشید تا هر کاری که لازم است را انجام دهد تا آمریکا «انسانی را تا پایان آن دهه به ماه بفرستد.» این چالش با کاشتن بذر دستاورد ممکن در آینده درون خاک حاصلخیز تخیل، روحیه یک ملت را بیدار کرد. اینکه ما تا چه مقدار بتوانیم نتایج خود را تغییر دهیم تا حد زیادی بستگی به قوه تخیل ما دارد.با آن چالش شجاعانه، غیر ممکن تبدیل به واقعیت شد.

ادامه
0

مهارت تصمیم گیری، مراحلی که باید برای یک تصمیم گیری درست طی کنید.

21 اسفند 1397  .  19 بازدید

ما خالق آینده‌ی خود هستیم و تصمیات ما در زندگی روزمره است که این آینده را می‌سازد. تصمیم گیری درست در هر مسئله‌ای می‌تواند آینده ما را در جهت و مسیر صحیح قرار دهد. گاهی در شرایطی قرار می‌گیریم که اتخاذ یک تصمیم سخت است. گرفتن تصمیمات درست و منطقی نیاز به مهارت دارد. با بیتوته همراه باشید تا آگاهی و مهارت لازم برای تصمیم گیری درست در مراحل مهم زندگی‌تان را کسب کنید.
مهارت تصمیم گیری
اگرچه همه‌ی ما قدرت تصميم‌گيری داریم اما تصمیم‌گیری هوشمندانه و صحیح نیاز به مهارت دارد. همه‌ی ما تجربه‌ی تصميمگيری اشتباه و پيامدهای ناخوشايند آن تصمیم را داریم. برخی از تصميم‌های غلط درباره موضوعات كم اهميت هستند و تاثیر چندانی در زندگی و سرنوشت ما ندارند اما تصميمگيری‌هایی در زندگی هر فردی وجود دارد که از اهمیت بسیار بالایی برخورد است و پیامدهایی آن ما را تا آخر عمرمان درگیر می‌کند.
محققان معتقدند کسانی که هوش هیجانی بالاتری دارند تصمیمات بهتری می‌گیرند، چرا که آن‌ها می‌توانند وجوه مختلف قضیه را از هم جدا کنند و نگرانی ها و اضطراب مربوط به مسائل دیگر را در تصمیمشان دخالت ندهند.

ادامه
0

داشتن انگیزه در کار و زندگی!

20 اسفند 1397  .  26 بازدید

وقتی برنامه‌ریزی می‌­کنید که به هدفی معین دست پیدا کنید، معمولا اول راه حفظ انگیزه و حرکت رو به جلو کار ساده‌­ای است. در ابتدای راه، وقتی به نتایج نهایی کار فکر می­‌کنید و شور و شوق و افکار مثبت به ذهن‌تان می­‌آیند. در انتهای راه هم حفظ انگیزه کار بسیار آسانی است. وقتی به انتهای راه نزدیک می‌­شوید، دیدن نقطه­‌ی پایان شما را هیجان‌­زده می­‌کند و باعث حرکت رو به جلو می‌­گردد.
به نظر من، میانه‌­ی راه سخت­‌ترین قسمت راه است. در میانه­‌ی راه، اگرچه هیجان اولیه از بین رفته است، اما هنوز برای رسیدن به هدف نهایی راه زیادی باید رفت. تازه در میانه­‌ی راه است که شما می‌فهمید برای اتمام راه چقدر زحمت و زمان نیاز دارید. در این وضعیت، ناامید می‌شوید و گاه و بی‌­گاه برای خارج شدن از ناحیه‌آسودگی و حرکت رو به جلو به مشکل برمی‌خورید.
در میانه­‌ی راه، به این فکر کنید که از اول اصلا چرا وارد این راه شدید؟ علل شخصی، منطقی و مهمی که باعث شدند بخواهید به این هدف برسید چه بودند؟ اغلب به یاد آوردن همین «چراها» به ما کمک می‌کنند وقتی دچار رخوت می‌شویم بار دیگر انگیزه پیدا کنیم.
در این حال، به این حرف کنفُسیوس، فیلسوف چینی، فکر کنید: «مهم نیست چقدر کند حرکت می‌کنید، مهم این است که از حرکت کردن باز نایستید.» وقتی به میانه‌­ی راه رسیدید به حرکت رو به جلو ادامه دهید. خودتان را متعهد کنید که در روز برای رسیدن به هدفتان کاری، هرچند کوچک، انجام دهید.

ادامه
0

اصول طلایی موفقیت و 22 قانون زندگی که شما را در رسیدن به موفقیت یاری می‌کند.

19 اسفند 1397  .  22 بازدید

جهان براساس مکانیسم "شدن" و "موفقیت" ساخته شده است پس اگر در راه رسیدن به موفقیت دچارمشکل می‌شویم ما خودمان اشتباه نیستیم، انتخاب‌هایمان اشتباه است. در ادامه 6 اصل طلایی موفقیت،راهکارهایی برای رسیدن به موفقیت و همچنین 22 قانون زندگی که شما را در رسیدن به موفقیت یاری می‌کند را دنبال کنید.
تعریف موفقیت
قطعاً تعریف هر یک از ما از مفهوم موفقیت، با تعریف دیگری متفاوت است؛ همانطور که انتظارات آدم‌ها از خودشان و از زندگی با یکدیگر متفاوت است؛ و هيچ کس جز خود فرد نمیداند که چقدر موفق است زیرا موفقيت يک حس درونی است.
دسیابی به موفقیت
هر انسانى ناخداى کشتى زندگى خود است و زمانى موفق خواهد بود که خوب فکر کند، تعيين هدف کند، خوب حرکت کند و با تغييرات سازگار شود، خوب برنامه ريزى و عمل کند.

ادامه
0

چرا رهبران خوب اختلافات محل کار را تشویق می‌کنند؟

18 اسفند 1397  .  28 بازدید

اختلافات و درگیری‌ها در محل کار امری منفی تلقی می‌شوند، اما اگر این مناقشه‌ها توسط رهبران به درستی هدایت شوند می‌توانند باعث افزایش بهره‌وری، خلاقیت و ایجاد ایده‌های نوآورانه شوند. با مقالات امکان همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانید.
مکس والسکی و مایک دولن از حدود 30 سی سال پیش، از زمانیکه در تیم هاکی دبیرستان سافرن در راکلند کونتی نیویورک بازی می‌کردند دوست نزدیک بوده اند. دو سال پیش آنها تصمیم گرفتند igobono یک بازار اجتماعی که در آن اعضا با استفاده از ارز مجازی bonos کالا مبادله و یا اهدا می‌کردند را ایجاد کنند. والسکی می گوید: «ما حتی در مورد کوچک‌ترین مسائل مانند رنگ دکمه پیوست جر و بحث می‌کردیم. معلوم شد که اگر می خواهیم کسب و کارمان موفق شود و همچنین دوستی خود را حفظ کنیم، باید راهی برای مدیریت اختلاف خود بیابیم.»
جان دهارت و کن سیم در سال 2001 توسط مربی مشترک به هم معرفی شدند. هر دو به تازگی به ونکوور، بریتیش کلمبیا نقل مکان کرده بودند و برای شروع کسب و کار خود بسیار مشتاق بودند. به عنوان مدیران اجرایی شرکت، Nurse Next Door، یک سرویس مراقبت بهداشتی را راه‌اندازی کردند که تا سال 2010، 37 شعبه داشت و در حال حاضر بیش از 90 شعبه دارد. اما دهارت و سیم به طور مداوم با هم در اختلاف بودند. دهارت می گوید: «اگر من می‌گفتم آسمان صورتی است، کن می ‌گفت که خاکستری است.» امور مالی به خصوص یک مسئله بسیار جدی برایشان بود. چند سال پیش، دهارت زمانی که سیم، مبلغ 15000 دلار برای خرید بلیط‌های جام حذفی استنلی برای 15 کارمندش پرداخت کرد با او مخالفت کرد. دهارت می گوید: «ارزش دادن به افراد خود یکی از اهداف اصلی ما بود، اما من این پول را صرف اهداف کسب و کار می‌کردم.»

ادامه
0

رابطه صمیمی با پدرتان از شما یک زن قوی می‌سازد!

16 اسفند 1397  .  32 بازدید

رابطه صمیمی با پدرتان از شما یک زن قوی می‌سازد!
از وقتی دختر کوچکی بودم می‌دانستم که رابطه‌ی من با پدرم خاص است. او همیشه حامی من بود، همیشه رویاهایم را باور می‌کرد و به من یاد داده بود که تنها مانعی که سر راهم قرار دارد در نهایت خودم هستم، مگر اینکه اسب رویاهایم را با شهامت بتازانم. هرگز تردید ندارم که دلیل قوی بودنم و اینکه زنی با اعتماد بنفس کامل هستم، تشویق‌ها و دلگرمی‌های پدرم بوده و هست. می‌گویید چگونه:
برای اولین بار متوجه می‌شوید مردان واقعی و قوی با زنان چگونه رفتار می‌کنند
می‌بینید که احترام گذاشتن به دیگران چه شکلی است و فرقی نمی‌کند زن باشد یا مرد یا موقعیت اجتماعی او چه باشد. اگر در کنار یک پدر مهربان بزرگ شده باشید و رابطه‌ی خوبی با او داشته باشید، رفتارهای او طبیعتا روی شما هم تاثیر می‌گذارد. زیرا با نمونه رفتارهایش شما را هدایت می‌کند و شما هم از او تقلید می‌کنید. شما یاد می‌گیرید که از خودتان مراقبت کنید و از اطرافیان‌تان در حد معقولی انتظار داشته باشید. اما استقلال خود را حفظ می‌کنید چون این کاری است که پدرتان همیشه کرده.

ادامه
صفحه 1 از 5912345...102030...»