امکان با دارا بودن ۶ بازوی اجرایی و عملیاتی در حوزه های مشاوره های مدیریتی، مطالعات بازار، آموزش، پژوهش، مطبوعات، تبلیغات و نشر با شعار " در تسخیر زمان همراه شما هستیم “ در پی جلب رضایت حداکثری مخاطبین و هواداران خویش می باشد. برای آشنایی بیشتر با این مجموعه سایر بخش های این پایگاه الکترونیکی را ملاحظه فرمایید.

0

۴۱ نقل قول موفقیت از مارک زاکربرگ!

9 مرداد 1398  .  114 بازدید

مارک زاکربرگ، که به بنیان گذاری امپراطوری شبکه‌های اجتماعی فیس بوک شناخته می‌شود، از کد نویسی در اتاق خوابگاه هاروارد شروع کرد و اکنون به یکی با نفوذ ترین و شناخته شده ترین کارآفرینان زمان خود، تبدیل شده است. جوان‌ترین میلیاردر، مارک زاکربرگ، همه را به تمرکز بر روی تصویر بزرگ‌تر، دستیابی به موفقیت، ایجاد تغییر در جهان و دنبال کردن علاقه‌شان تشویق می‌کند.
در اینجا 41 مورد از بهترین نقل قول‌های مارک زاکربرگ را بیان خواهیم کرد:
1. "من فکر می‌کنم یک قاعده ساده کسب و کار این است که، اگر شما چیزهایی را که ابتدا آسان‌تر است انجام دهید، در واقع می‌توانید پیشرفت زیادی داشته باشید دهید."
2. "زمانی که 19 ساله بودم، سایت را آغاز کردم. آن زمان در مورد کسب و کار چیز زیادی نمی‌دانستم."

ادامه
0

چگونه در زندگی‌مان یک برند موفق باشیم؟

8 مرداد 1398  .  49 بازدید

چگونه در زندگی‌مان یك برند موفق باشیم؟
در دنیای امروز از ساده‌ترین تا پیچیده‌ترین محصولات صنعتی یا فرهنگی برای موفق شدن در بازار رقابت تنگاتنگ موجود، باید بتوانند به عنوان یك «برند» خودشان را معرفی و ثابت كنند و در بسیاری از مواقع بخش زیادی از سرمایه خریداران یا متقاضیان یك محصول، تنها صرف خریدن یك نام خاص می‌شود تا كیفیت واقعی اجناس!
با این مقدمه ما در این مطلب می‌خواهیم مژده بدهیم كه هركسی باشید با هر اندازه‌ای از دانش و مهارت، می‌توانید برند شخصی خودتان را داشته باشید؛ یك خانم خانه‌دار با برندی اختصاصی در آشپزی و یك آقای دیگر با برندی خاص و چشمگیر در بیمه یا پزشكی! این بازی جذاب و جدی، بسته به تخیل و خلاقیت شما می‌تواند تا هزاران مورد متنوع و متفاوت ادامه داشته باشد. هیچ محدودیتی وجود ندارد تنها كافی است بخواهید و برند شدن برای‌تان دغدغه باشد، برند شدن ممكن می‌شود. دکتر دهقان، نویسنده و مدرس مهارت‌های زندگی به شما می‌گوید چطور برند شخصی خودتان را بسازید.

ادامه
0

دشمنان خود را به متحدان خود تبدیل کنید! چگونه روابط تیره را بهبود بخشیم؟

7 مرداد 1398  .  80 بازدید

دشمنان خود را به متحدان خود تبدیل کنید! چگونه روابط تیره را بهبود بخشیم؟
گاهی اوقات روابط در محیط کار با بعضی از همکاران مخدوش می‌شود مثلا با رئیس، همکار یا یکی از کارمندان. شاید در بعضی موارد نتوانیم با آن شخص کنار بیاییم. برای بهبود چنین روابطی چه اقداماتی می‌توان انجام داد. آیا لازم است از نو شروع کنیم؟
افراد خبره چه می‌گویند
خوشبختانه تیره‌ترین روابط هم قابل ترمیم هستند. درواقع، اگر یک رابطه منفی تبدیل به رابطه مثبت شود، قوی‌تر می‌شود.
درحالی‌که زاخاری شیفر در حال اتمام دوره دکترای خود در رشته ارتباطات در تگزاس بود یک دوره تدریس در کالج ارتباطات مرکزی تگزاس را قبول کرد. در ابتدای کار، به خوبی با خانمی که آن واحد را اداره می‌کرد کنار می‌آمد اما بعد از مدت کوتاهی، روابط آنها رو به وخامت رفت. او می‌گوید: «روش‌های تدریس ما بسیار متفاوت بود. آنها برای تدریس سخنرانی در جمع، فایل‌های پاورپوینت را روخوانی می‌کردند درحالی‌که من برای تدریس این درس به هیچ وجه از پاورپوینت استفاده نمی‌کردم.»

ادامه
0

پس انداز، پشتوانه فردای نامعلوم!

6 مرداد 1398  .  52 بازدید

این روزها بسیاری افراد با تاکید براینکه به فکر امروز باشید ، از داشته هایتان لذت ببرید، فردا را چه کسی دیده ،لذت بردن از زندگی و.... اهمیت پس انداز را انکار کرده و معتقدند هرچه که دوست داشتید همان لحظه بخرید و می گویند دیگر قصه مورچه هایی که در تابستان به فکر زمستان هستندبه کار بچه های امروز نمی آید آنها در همه فصول سال می توانند از بهترین محصولات و میوه ها استفاده کنند. این تفکر که به شکل فزاینده ای در جامعه های انسانی در حال رخنه است و مانع از آینده نگری و پیشرفت خانواده ها میگردد.
اگرچه آزار رساندن به خود و زندگی در ریاضت را هیچ عقل سلیمی نمی پذیرد ، اما سعی ما این است دلیل اصرار قدیمی ها بر داشتن پس انداز را برای شما نیز روشن کنیم.

ادامه
0

همرنگی با جماعت چیست و آیا درست است یا خیر؟

5 مرداد 1398  .  64 بازدید

" هم رنگی" را میتوان تغيير در رفتار یا عقاید فرد در نتيجه اعمال فشار حقیقی یا خیالی از طرف شخصی ديگر یا گروهی از مردم تعریف کرد. انسان پیوسته در بین ارزش های مربوط به فردیت و ارزش های مربوط به هم رنگی با جماعت در حالتی پر از تنش به سر می برد.
انسان موجودی جمع زی میباشد و هراسی شدید از گوشه گیری و انفراد دارد .سئوالی که مدام مطرح شده و هر کسی به زعم خود به ان پاسخ داده این است که معیار انسان براي رفتار چیست؟ ایا دستورات شرعی است؟ عقل چه جایگاهی دارد؟ قانون کجای کار ایستاده است؟ اخلاق جایگاهش کجاست ؟ عرف جایگاهش کجاست؟
ناگفته پیداست که ضرب المثل بالا،تاییدی بر ارجحیت عرف بر دیگر مؤلفه ها دارد. عرف، التقاطی ازترکیب چهار مؤلفه ديگر در هر جامعه ای میباشد . در برخی از جوامع، در صد زيادي از عرف شان از دین و مذهب گرفته شده، در جایی ديگر وزن اخلاق در عرف بیش تر است و در برخی ازجوامع؛ عرف شان بیش تر از قانون برگرفته شده است. و در جوامعی، عرف را بر پایه حداکثر لذت و حداقل رنج بنا گذاشته اند. بنابراین هیچ عرفی در هیچ کجای دنیا وجود ندارد که از این چهار یا پنج عامل بی نصیب باشد ولی ميزان و درصد تأثير گذاری عوامل، مناسب با وضعیت هر جامعه بوده و اصطلاحا، اقتضایی است.

ادامه
0

تکنیک های برتر برای جدی بودن!

2 مرداد 1398  .  65 بازدید

جدّي بودن یک خصوصیت فوق العاده لازم است که احتمالا اکتسابی هم است و باید با تمرین کردن آن را بدست‌ آورد سفارش می کنیم برای اینکه سایرین به شما احترام بگذارند و عقیده ها و ایده هایتان را بپذیرند، نخست از همه اطمینان حاصل کنید که اطرافیانتان شما را جدّي تلقی ميکنند و مشخص است که جدّي بودن نیازمند سعی بسیار و صداقت و راستی است
برخی آدم ها خيلي جدّي به نظر می رسند در عوض بعضی های دیگر اصلاً جدّي نیستند!
معمولاً در در برابر جدّي بودن از شوخ و شاد بودن استفاده ميشود در حالی که این حقیقت ندارد یعنی اشخاص شوخ طبع زيادي می شناسیم که در عین شوخ و شاد بودن آدم های بسیار جدّي و مسوولیت پذیری هستند!

ادامه
0

کودک درون شما سالم است یا بیمار؟!

1 مرداد 1398  .  50 بازدید

شاید تابحال از زبان روان شناسان شنیده اید یا در مجله های روان شناسی خوانده اید که چنانچه به نیازهای اصلی یک کودک، در دوران کودکی اش جواب مناسبی داده نشود، وی در همان مرحله از رشد فکری باز خواهد ماند یا دست کم با موانع بیشتری براي رسيدن به موفقیت نسبت به همسالان خود رو به رو خواهد شد؛ به عبارت ديگر وی در آينده شخصی بزرگ سال خواهد بود با اذهان و رفتارهایی که درونمایه کودکانه دارند و همینطور عکس‌العمل ها و رفتارهای اشتباهی که ریشه در نیازهای برآورده نشده وی در زمان کودکی اش دارند.
درصورتی که کودک درون شما ازرده شده باشد، همین مساله سبب خواهد شد که شما در طول زندگی با سختی های زيادي رو به رو شوید و شاید در زندگی تان ناموفق باشید و با احساسات ناخوش‌آیند و ناخشنودی، زندگی تان را سپری کنید.
جالب است بدانید که منشاء برخی سختی های روانی مثل وابسته‌گي بی اندازه ، استرس، زودرنجی، ترس، ناراحتی، خیال پردازی، خودشیدایی و... همین کودک ازرده است؛ چراکه به اعتقاد اکثر روان شناسان درصورتی که کودک درون شخصی سلامت باشد منبع سرشاری از انرژی، خلاقیت، خوشحالی و طراوت است و سبب ترقی روز افزون وی در زندگی خواهد شد.
« کودک درون» اصطلاحی است که بسياري از ما هر چند بیش تر براي شوخي و طنز در گفت و گوهایمان هم آن را بکار می بریم ولی این مبحثی مهم در علم روان شناسی در درمان رفتارهای ناهنجار و عادت های نادرست و استرس های بجامانده از زمان کودکی به روانکاوان و روان پزشکان کمک ميکند .

ادامه
0

مدیریت فراطلایی!

31 تیر 1398  .  63 بازدید

مدیریت موفقیت آمیز زمان به معنی انجام چیزی است كه برای شما بسیار اهمیت دارد وقتی آنچه را در واقع می خواهید انجام نمی دهید، چه بسا احساس سردرگمی، عدول و ناكامی كنید. افراد بسیاری می كوشند از فنون مدیریت زمان، كه برای دیگران مفید و موثر است، بهره گیرند . ولی به سبب عدم توفیق در اجرای آن مایوس می شوند.
غالبا این یأس به این دلیل رخ می دهد كه آن ها مهم ترین اهداف و فنونی را كه برای دستیابی به آن هدف وجود دارد، نمی شناسند. مدیریت موثر زمان بر مبنای اولویت بخشی مناسب، باید فنونی را شامل شود.
خطاهای شناختی درباره مدیریت زمان
پیش از آن كه به فنون خاص مدیریت زمان بپردازیم اجازه دهید، برخی خطاهای شناختی شایع را كه به مدیریت زمان ناكارآمد می انجامد و به ویژه تلاش های شما را در تعیین و تبعیت از اولویت ها ناكام می گذراند، بشناسیم:
وقتی آنچه را در واقع می خواهید انجام نمی دهید، چه بسا احساس سردرگمی، عدول و ناكامی كنید.

ادامه
0

ترفند هایی برای مقابله با زیرآب زنی!

30 تیر 1398  .  59 بازدید

راستی شاید براتون جالب باشه که بدونید اصلاً زیراب زنی اصطلاحش از کجا اومده؟!زمان های قدیم که مردم از آب لوله کشی شهری بی بهره بودند، در خانه هایشان از یک حوضچه و یا اتاقک برای ذخیره آب مورد نیاز خود استفاده می کردند، “زیرآب” درب تخلیه آن مخزن آب بوده که در بعضی مواقع برای پاکیزه کردن مخزن آب از گل و لای و لجن و … آن را باز می کردند تا مخزن آبشان را تمیز کنند. کسانی که دشمن و یا رقیبی داشتند، زیرآب مخزن آبشان توسط دشمن و یا رقیبشان برداشته می شد تا آب ذخیره شده آنها هدر رود و آبی برای مصرف نداشته باشند. صاحبخانه وقتی به این موضوع پی می برد اصطلاحا می گفت : ” زیرآبم را زده اند”. از اینجا بود که این اصطلاح بوجود آمد و در بین سایر افراد جامعه نیز مصطلح شد.
این یکی یه مقدار پیچیده تر از بقیه اس، ببینید وقتی در یک سازمان همه افراد در یک سطح مشخصی از مهارت در تخصص مربوط به خودشون یا همکاراشون باشن خب زمینه های زیراب زنی خیلی کاهش پیدا می کنه ولی وقتی ما نفر جدیدی رو وارد سازمان می کنیم که از لحاظ مهارت و تخصص خیلی با بقیه فاصله داره قطعاً آنتن ها تیز میشه که اگر زمینه اش بود زیرابش بخوره!! البته این مطلب شاید موافق و مخالفینی داشته باشه ولی به قول مهران مدیری دیدم که میگم!

ادامه
1+

شغل هایی که آمار خودکشی در آنها به شدت بالا است!

29 تیر 1398  .  62 بازدید

آمارها نشان می دهد پذیرفته شدن در رشته های برتر پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و حتی فعالیت در زمینه های دیگر مرتبط با امور بهداشتی و درمانی می تواند به سلامت روان افراد آسیب بزند و میلشان به خودکشی را بیشتر کند. با توجه به آمارهای به دست آمده، وکلا و نظامیان هم در معرض چنین خطری هستند و بسیاری از شغل های دیگر هم می تواند انگیزه افراد برای گرفتن جان خود را بالا ببرد.
گر چه آمارهایی که در ادامه می آوریم، توسط موسسه ملی ایمنی و بهداشت آمریکا (The National Institute for occupational Safety and Health- NIOSH) و با توجه به خودکشی های انجام شده در ایالات متحده اعلام شده، اما با نگاهی به دلایل خودکشی کردن این افراد، می توان گفت که در هر گوشه جهان، روان صاحبان این مشاغل در معرض خطر است و اگر آن ها نشانه های اضطراب و افسردگی را در خود جدی نگیرند و فکری برای درمان عارضه خود نکنند، ممکن است عاقبت تلخی مثل خودکشی در انتظارشان باشد.

ادامه