امکان با دارا بودن ۶ بازوی اجرایی و عملیاتی در حوزه های مشاوره های مدیریتی، مطالعات بازار، آموزش، پژوهش، مطبوعات، تبلیغات و نشر با شعار " در تسخیر زمان همراه شما هستیم “ در پی جلب رضایت حداکثری مخاطبین و هواداران خویش می باشد. برای آشنایی بیشتر با این مجموعه سایر بخش های این پایگاه الکترونیکی را ملاحظه فرمایید.

کاهش رتبه در محیط کار | مرکز مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان
0

چه طور با کاهش رتبه و جایگاهمون در محیط کار کنار بیایم؟! | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

19 آبان 1398  .  16 بازدید

قطعاً کاهش درجه یکی از تحقیرآمیزترین و بدترین موقعیت ها در فضای کاریه که ممکنه هر کسی باهاش روبرو بشه. حقوق بالاتر، مزایای بهتر و جایگاه اجتماعی بهتر رو به یک باره در معرض نابودی می بینید. این وضعیت خیلی اسفناک و ناامیدکننده اس و شاید باعث افسردگی هم بشه.

ادامه
هنر مذاکره | مرکز مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان
0

4 گام اساسی در هنر مذاکره | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

11 آبان 1398  .  40 بازدید

مذاکره به بخش مهمی از زندگی روزمره ما تبدیل شده . مذاکره تبدیل به یک مهارت حیاتی برای فعالین حوزه کسب و کار، فروش و مارکتینگ شده. خیلیا تصورات اشتباهی در مورد مذاکره دارن، مثل تصور غلط همه یا هیچی ! مهارت قوی در هنر مذاکره و یک ذهنیت درست میتونه موقعیت برد - برد رو برای هر دو طرف به وجود بیاره.

ادامه
خدمات به مشتریان | مرکز مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان
0

31 اطلاعات آماری شگفت انگیز در حوزه خدمات به مشتریان در سال 2019 | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

30 مهر 1398  .  45 بازدید

روابط بین کسب و کارها و مخاطبینشون نسبت به دهه های قبل تفاوت های چشمگیری داشته. در گذشته چیزی که برای مشتریان اهمیت داشت، قیمت پایین و کیفیت بالا بود. تبلیغات معمولاً بر محوریت محصول و مزایای قابل درک اون بودن و اینکه سعی داشتن ارتباط بین یک برند معتبر و کیفیت رو برای ما برقرار کنن (یعنی نشون بدن چون یک محصول برند هست پس با کیفیته.)

ادامه
1+

ده مهارت حیاتی برای کارآفرینان | امکان (مشاوره و آموزش در حوزه مدیریت و کسب و کار)

15 مهر 1398  .  64 بازدید

امروزه برای موفقیت در کسب و کار، صاحبان مشاغل به ترکیبی از مهارت ها نیاز دارند که به آنها اجازه می دهد از بقیه پیشی بگیرند و با تغییر ها سازگار شوند، در این یادداشت به ده مهارت اساسی برای موفقیت در این مسیر پرداخته ایم.

ادامه
0

۴۱ نقل قول موفقیت از مارک زاکربرگ!

9 مرداد 1398  .  168 بازدید

مارک زاکربرگ، که به بنیان گذاری امپراطوری شبکه‌های اجتماعی فیس بوک شناخته می‌شود، از کد نویسی در اتاق خوابگاه هاروارد شروع کرد و اکنون به یکی با نفوذ ترین و شناخته شده ترین کارآفرینان زمان خود، تبدیل شده است. جوان‌ترین میلیاردر، مارک زاکربرگ، همه را به تمرکز بر روی تصویر بزرگ‌تر، دستیابی به موفقیت، ایجاد تغییر در جهان و دنبال کردن علاقه‌شان تشویق می‌کند.
در اینجا 41 مورد از بهترین نقل قول‌های مارک زاکربرگ را بیان خواهیم کرد:
1. "من فکر می‌کنم یک قاعده ساده کسب و کار این است که، اگر شما چیزهایی را که ابتدا آسان‌تر است انجام دهید، در واقع می‌توانید پیشرفت زیادی داشته باشید دهید."
2. "زمانی که 19 ساله بودم، سایت را آغاز کردم. آن زمان در مورد کسب و کار چیز زیادی نمی‌دانستم."

ادامه
0

چگونه در زندگی‌مان یک برند موفق باشیم؟

8 مرداد 1398  .  98 بازدید

چگونه در زندگی‌مان یك برند موفق باشیم؟
در دنیای امروز از ساده‌ترین تا پیچیده‌ترین محصولات صنعتی یا فرهنگی برای موفق شدن در بازار رقابت تنگاتنگ موجود، باید بتوانند به عنوان یك «برند» خودشان را معرفی و ثابت كنند و در بسیاری از مواقع بخش زیادی از سرمایه خریداران یا متقاضیان یك محصول، تنها صرف خریدن یك نام خاص می‌شود تا كیفیت واقعی اجناس!
با این مقدمه ما در این مطلب می‌خواهیم مژده بدهیم كه هركسی باشید با هر اندازه‌ای از دانش و مهارت، می‌توانید برند شخصی خودتان را داشته باشید؛ یك خانم خانه‌دار با برندی اختصاصی در آشپزی و یك آقای دیگر با برندی خاص و چشمگیر در بیمه یا پزشكی! این بازی جذاب و جدی، بسته به تخیل و خلاقیت شما می‌تواند تا هزاران مورد متنوع و متفاوت ادامه داشته باشد. هیچ محدودیتی وجود ندارد تنها كافی است بخواهید و برند شدن برای‌تان دغدغه باشد، برند شدن ممكن می‌شود. دکتر دهقان، نویسنده و مدرس مهارت‌های زندگی به شما می‌گوید چطور برند شخصی خودتان را بسازید.

ادامه
0

دشمنان خود را به متحدان خود تبدیل کنید! چگونه روابط تیره را بهبود بخشیم؟

7 مرداد 1398  .  125 بازدید

دشمنان خود را به متحدان خود تبدیل کنید! چگونه روابط تیره را بهبود بخشیم؟
گاهی اوقات روابط در محیط کار با بعضی از همکاران مخدوش می‌شود مثلا با رئیس، همکار یا یکی از کارمندان. شاید در بعضی موارد نتوانیم با آن شخص کنار بیاییم. برای بهبود چنین روابطی چه اقداماتی می‌توان انجام داد. آیا لازم است از نو شروع کنیم؟
افراد خبره چه می‌گویند
خوشبختانه تیره‌ترین روابط هم قابل ترمیم هستند. درواقع، اگر یک رابطه منفی تبدیل به رابطه مثبت شود، قوی‌تر می‌شود.
درحالی‌که زاخاری شیفر در حال اتمام دوره دکترای خود در رشته ارتباطات در تگزاس بود یک دوره تدریس در کالج ارتباطات مرکزی تگزاس را قبول کرد. در ابتدای کار، به خوبی با خانمی که آن واحد را اداره می‌کرد کنار می‌آمد اما بعد از مدت کوتاهی، روابط آنها رو به وخامت رفت. او می‌گوید: «روش‌های تدریس ما بسیار متفاوت بود. آنها برای تدریس سخنرانی در جمع، فایل‌های پاورپوینت را روخوانی می‌کردند درحالی‌که من برای تدریس این درس به هیچ وجه از پاورپوینت استفاده نمی‌کردم.»

ادامه
0

پس انداز، پشتوانه فردای نامعلوم!

6 مرداد 1398  .  104 بازدید

این روزها بسیاری افراد با تاکید براینکه به فکر امروز باشید ، از داشته هایتان لذت ببرید، فردا را چه کسی دیده ،لذت بردن از زندگی و.... اهمیت پس انداز را انکار کرده و معتقدند هرچه که دوست داشتید همان لحظه بخرید و می گویند دیگر قصه مورچه هایی که در تابستان به فکر زمستان هستندبه کار بچه های امروز نمی آید آنها در همه فصول سال می توانند از بهترین محصولات و میوه ها استفاده کنند. این تفکر که به شکل فزاینده ای در جامعه های انسانی در حال رخنه است و مانع از آینده نگری و پیشرفت خانواده ها میگردد.
اگرچه آزار رساندن به خود و زندگی در ریاضت را هیچ عقل سلیمی نمی پذیرد ، اما سعی ما این است دلیل اصرار قدیمی ها بر داشتن پس انداز را برای شما نیز روشن کنیم.

ادامه
0

همرنگی با جماعت چیست و آیا درست است یا خیر؟

5 مرداد 1398  .  110 بازدید

" هم رنگی" را میتوان تغيير در رفتار یا عقاید فرد در نتيجه اعمال فشار حقیقی یا خیالی از طرف شخصی ديگر یا گروهی از مردم تعریف کرد. انسان پیوسته در بین ارزش های مربوط به فردیت و ارزش های مربوط به هم رنگی با جماعت در حالتی پر از تنش به سر می برد.
انسان موجودی جمع زی میباشد و هراسی شدید از گوشه گیری و انفراد دارد .سئوالی که مدام مطرح شده و هر کسی به زعم خود به ان پاسخ داده این است که معیار انسان براي رفتار چیست؟ ایا دستورات شرعی است؟ عقل چه جایگاهی دارد؟ قانون کجای کار ایستاده است؟ اخلاق جایگاهش کجاست ؟ عرف جایگاهش کجاست؟
ناگفته پیداست که ضرب المثل بالا،تاییدی بر ارجحیت عرف بر دیگر مؤلفه ها دارد. عرف، التقاطی ازترکیب چهار مؤلفه ديگر در هر جامعه ای میباشد . در برخی از جوامع، در صد زيادي از عرف شان از دین و مذهب گرفته شده، در جایی ديگر وزن اخلاق در عرف بیش تر است و در برخی ازجوامع؛ عرف شان بیش تر از قانون برگرفته شده است. و در جوامعی، عرف را بر پایه حداکثر لذت و حداقل رنج بنا گذاشته اند. بنابراین هیچ عرفی در هیچ کجای دنیا وجود ندارد که از این چهار یا پنج عامل بی نصیب باشد ولی ميزان و درصد تأثير گذاری عوامل، مناسب با وضعیت هر جامعه بوده و اصطلاحا، اقتضایی است.

ادامه