امکان با دارا بودن ۶ بازوی اجرایی و عملیاتی در حوزه های مشاوره های مدیریتی، مطالعات بازار، آموزش، پژوهش، مطبوعات، تبلیغات و نشر با شعار " در تسخیر زمان همراه شما هستیم “ در پی جلب رضایت حداکثری مخاطبین و هواداران خویش می باشد. برای آشنایی بیشتر با این مجموعه سایر بخش های این پایگاه الکترونیکی را ملاحظه فرمایید.

تقویم- تاریخ بزرگان

کانال تلگرام امکان امکان
تقویم- تاریخ بزرگان
دسته بندی: مدیریت

تولد ایکر کاسیاس فوتبالیست اسپانیایی

ایکر کاسیاس فرناندز دروازه بان فوتبال اسپانیایی، 20 می 1981م. در مادرید متولد شد. وی که تنها دروازه بان تاریخ فوتبال است که پنج سال پیاپی به عنوان بهترین دروازه بان دنیا انتخاب شده است در سال 2010م. به همراه اسپانیا قهرمان جهان و  در سالهای 2008م. و 2012م. قهرمان اروپا شد. در 21 ژانویه 2014م. وی موفق به دریافت دستکش طلای برترین دروازه بان قرن 21 را از آن خود کند. وی که با 167 بازی رکورددار بیشترین بازی در تیم ملی اسپانیاست از سال 2010م. به بعد به جمع بازیکنانی پیوسته است که توانست تمام افتخارات ملی و باشگاهی را کسب کند.

پرواز چارلز لیندبرگ از نیویورک به پاریس

چارلز اگوستوس لیندبرگ خلبان آمریکایی در ساعت 7:40 دقیقه صبح 20 می 1927م. با یک هواپیمای یک موتوره در نیویورک از زمین بلند شد و پس از 33 ساعت و 21 دقیقه پرواز بدون توقف، عرض 3600 مایلی اقیانوس اطلس را طی کرد و در بورژه پاریس فرود آمد و موفق به ثبت اولین پرواز بین دو قاره آمریکا و اروپا بر فراز اقیانوس اطلس گردید.

ثبت و احداث کارخانه Levis توسط لوی اشتراوس و یاکوب دیویس

در 20 می 1873م. اشتراوس و دیویس با ثبت اختراع و حق انحصاری استفاده از میخ پرچ مسی برای افزایش استحکام و دوام جیب های شلوار کار با پارچه دنیم، با خرید یک کارخانه نساجی در نیوهمپشایر، شروع به تولید اوّلین سری از شلوارهای جین کردند.

تولد اونوره دو بالزاک نویسنده فرانسوی

پانوره دو بالزاک نویسنده نامدار فرانسوی، 20 می 1799م. در تور متولد شد. مجموعه آثار این نویسنده(حدود 90 رمان و داستان کوتاه) توسط خود او “کمدی انسانی” نامگذاری شده است. بالزاک را پیشوای مکتب “رئالیسم اجتماعی” در ادبیات می دانند.

تولد ویلیام فارگو بانکدار آمریکایی

ویلیام فارگو سیاستمدار، بانکدار و کارآفرین آمریکایی، 20 می 1818م. در نیویورک متولد شد. وی در سال 1850م. شرکت “آمریکن اکسپرس” را با مشارکت هنری ولز و یک سال بعد باز هم با مشارکت ولز، بانک “ولز فارگو” را بنیان نهاد.

تولد فردریک پسی برنده اولین جایزه نوبل

فردریک پسی اقتصاددان فرانسوی، 20 می 1822م. در پاریس متولد شد. وی در سال 1901م. به همراه آنری دونان(بنیانگذار کمیته بین المللی صلیب سرخ) برنده ی اولین جایزه صلح نوبل شد.

تولد امیل برلینر مخترع صفحه گرامافون

امیل برلینر مخترع آمریکایی-آلمانی، 20 می 1851م. در هانوفر متولد شد. یکی از اختراعات وی صفحه گرامافون بود که پس از آن شرکت گرامافون برلینر را در سال 1895م.، گرامافون کمپانی رابه سال 1897م. در لندن، در سال 1898م. دویچه گرامافون را در هانوفر و در سال 1899م. شرکت برلینر گرام او فن کانادا را در مونترال تاسیس کرد. وی جوایز  و مدال های افتخار زیادی را برای اختراعات و خدمات کم نظیرش به بشریت کسب کرد.

تولد “شر” بازیگر و خواننده آمریکایی

شرلین سرکیسیان معروف به “شِر” خواننده و بازیگر آمریکایی، 200 می 1946م. در لس آنجلس متولد شد. وی تنها هنرمندی ست  که همه جوایز اسکار، گلدن گلوب، گرمی، ایمی و جشنواره کن را با هم برده است.

تولد روژه میلا فوتبالیست کامرونی

روژه میلا فوتبالیست کامرونی، 20 می 1952م. در یائونده متولد شد. او که در سه جام جهانی 1982م.، 1990م. و 1994م. حضور داشت با چهار گلی که درجام جهانی 1990م. زد کامرون را به اولین تیم تاریخ آفریقا تبدیل کرد که توانست در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی حضور داشته باشد. وی از سوی کنفدراسیون فوتبال آفریقا به عنوان برترین فوتبالیست نیم قرن اخیر این قاره انتخاب شد.

درگذشت کریستوف کلمب کاشف قاره آمریکا

کریستف کلمب دریانورد ایتالیایی که به صورت اتفاقی آمریکا را کشف کرد در 20 می 1506م. در والادولید دیده از جهان فرو بست. وی که هرگز ندانست که قاره ای ناشناخته را کشف کرده است در سال 1492م. با ماموریت از طرف پادشاه اسپانیا برای یافتن راهی از غرب به سمت هندوستان عرض اقیانوس اطلس را طی کرد و به جای آسیا به آمریکا رسید.

1+

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *