امکان با دارا بودن ۶ بازوی اجرایی و عملیاتی در حوزه های مشاوره های مدیریتی، مطالعات بازار، آموزش، پژوهش، مطبوعات، تبلیغات و نشر با شعار " در تسخیر زمان همراه شما هستیم “ در پی جلب رضایت حداکثری مخاطبین و هواداران خویش می باشد. برای آشنایی بیشتر با این مجموعه سایر بخش های این پایگاه الکترونیکی را ملاحظه فرمایید.

0

چگونه در زندگی‌مان یک برند موفق باشیم؟

8 مرداد 1398  .  49 بازدید

چگونه در زندگی‌مان یك برند موفق باشیم؟
در دنیای امروز از ساده‌ترین تا پیچیده‌ترین محصولات صنعتی یا فرهنگی برای موفق شدن در بازار رقابت تنگاتنگ موجود، باید بتوانند به عنوان یك «برند» خودشان را معرفی و ثابت كنند و در بسیاری از مواقع بخش زیادی از سرمایه خریداران یا متقاضیان یك محصول، تنها صرف خریدن یك نام خاص می‌شود تا كیفیت واقعی اجناس!
با این مقدمه ما در این مطلب می‌خواهیم مژده بدهیم كه هركسی باشید با هر اندازه‌ای از دانش و مهارت، می‌توانید برند شخصی خودتان را داشته باشید؛ یك خانم خانه‌دار با برندی اختصاصی در آشپزی و یك آقای دیگر با برندی خاص و چشمگیر در بیمه یا پزشكی! این بازی جذاب و جدی، بسته به تخیل و خلاقیت شما می‌تواند تا هزاران مورد متنوع و متفاوت ادامه داشته باشد. هیچ محدودیتی وجود ندارد تنها كافی است بخواهید و برند شدن برای‌تان دغدغه باشد، برند شدن ممكن می‌شود. دکتر دهقان، نویسنده و مدرس مهارت‌های زندگی به شما می‌گوید چطور برند شخصی خودتان را بسازید.

ادامه
0

چگونه کتابخوان شویم؟

20 خرداد 1398  .  90 بازدید

چگونه به مطالعه‌کردن عادت کنم؟ برای شروع مطالعه روزانه چه کتابی مناسب‌تر است؟چگونه یک کتاب را بخوانم و اصلا چطور یک کتابخوان شوم؟ پرسش‌هایی که ذهن هر فرد در شروع فرآیند عادت به مطالعه با آن روبه‌رو می‌شود.
با توجه به تأثیر آموزش در پیشرفت اجتماعی، فرهنگی کشور، ترویج فرهنگ مطالعه از ارزش‌های دینی و ملی به شمار می‌آید. در فرهنگ و تمدن اسلامی، کتاب جایگاه ویژه‌ای دارد و همواره به آن عنایتی خاص شده است.
اسلام، معجزه‌اش کتاب است و نخستین پیام آن، امر به خواندن است. در روایات نیز به اصل هدیه‌دادن، به منظور افزایش محبت بسیار تأکید و سفارش شده است؛ به همین منظور در این مطلب سعی کرد‌ه‌ایم به اختصار به بیان ٥ راهکار در مورد نحوه کتابخوانی بپردازیم.

ادامه
0

چرا خلاقیت و نوآوری اهمیت دارد؟

1 اسفند 1397  .  200 بازدید

نوآوری ها هیچ گاه نتیجه کار و کوشش و تفکر یک یا چند انسان با استعداد و نابغه نیستند، بلکه حاصل جمع مشارکت هزاران و حتی ده ها هزار نفرند که در زمینه خاصی فعالیت خاصی به عمل می آوریم، در التقاط و تجمع با نتایج کار دیگران در همان حوزه، تعیین کننده پیشرفت است.
نوآوری ها حاصل جمع مشارکت هزاران و حتی ده ها هزار نفرند
ضرورت و اهمیت خلاقیت و نوآوری
نوآوری ها هیچ گاه نتیجه کار و کوشش و تفکر یک یا چند انسان با استعداد و نابغه نیستند، بلکه حاصل جمع مشارکت هزاران و حتی دهها هزار نفرند که در زمینه خاصی فعالیت خاصی به عمل می آوریم، در التقاط و تجمع با نتایج کار دیگران در همان حوزه، تعیین کننده پیشرفت است. عدم تغییر و تحول را می توان نمایانگر انحطاط تدریجی تلقی کرد.
خلاقیت زمانی پا به عرصه وجود می گذارد که: فرد یا افرادی، سطح دانش زمان خود را درباره پدیده های طبیعی و یا خود انسان کافی ندانسته و خود را ناچار به بهره گیری از طیف وسیع تواناییها ببینند، تا فرارسیدن آن برهه از زمان که دیگر جستجوگری در جستجوی راههای تکمیل فنون باقی نماند، و یا آن لحظه که تحقیق برای ازدیاد سطح تولیدهای صنعتی به توفق درآمده و ضرورت جهاد ملی در راه دستیابی به خودکفایی و خودیابی در جامعه بین المللی، بی اهمیت تلقی شود، پیکار خستگی ناپذیر که در نهایت به نوآوری و تحول می انجامد، ادامه خواهد داشت و پایانی بر آن متصور نیست.

ادامه
0

airbnb چیست و چه چیزهایی لازم است درباره‌اش بدانید؟

6 فروردین 1398  .  106 بازدید

حتما تا‌به‌حال در سایت‌های مرتبط با سفر و گردشگری در مورد airbnb شنیده‌اید. این سرویس، یک سرویس و برنامه‌ی آنلاین برای اجاره‌کردن و اجاره‌دادن اماکن اقامتی در سراسر دنیاست. برای آشنایی بیشتر با این سرویس، ادامه‌ی مطلب را دنبال کنید.
اینکه اجازه دهیم افرادی کاملا غربیه وارد خانه‌مان شوند، برای بسیاری از افراد، ایده‌ی خوبی به‌نظر نمی‌رسد. همین‌طور برعکس، ورود به خانه‌ی غریبه‌ها نیز کاری عجیب است که حتی بعضی از ما تصورش را هم نمی‌کنیم. اما برای میلیون‌ها کاربری که از وب‌سایت اشتراک محل اقامت Airbnb استفاده می‌کنند، این ایده نه‌تنها خوب بلکه فوق‌العاده به‌نظر می‌رسد.
این شرکت از زمانی‌که در سال ۲۰۰۹ آغاز به کار کرد، سالانه به میلیون‌ها مهمان کمک کرده است تا جایی را برای اقامت پیدا کنند. این مجموعه در حال حاضر دارای دو میلیون مکان اقامتی در ۳۴ هزار شهر در ۱۹۱ کشور مختلف است. البته این سرویس هم مثل بسیاری از سرویس‌ها و خدمات دیگر که مبتنی بر اعتماد متقابل است، با مشکلاتی مواجه می‌شود اما وقتی شش میلیون نفر به آن اعتماد می‌کنند، به‌نظر می‌رسد که گزینه‌ای مناسب برای اقامت باشد و ارزش امتحان‌کردن دارد.
در ادامه، با این وب‌سایت و خدماتش آشنا می‌شویم.

ادامه
1+

20 توصیه‌ای که شما را در وبلاگ نویسی موفق می کند.

29 اسفند 1397  .  83 بازدید

در فضای اینترنت هزاران وبلاگ آموزشی، هنری، تفریحی و خلاقانه وجود دارد؛ شاید تصور کنید وبلاگ نویسی کار سختی است. چطور می توانیم وبلاگی داشته باشیم که توجه همگان را به خود جلب کند؟ چطور باید خوانندگان وبلاگ را جذب کنیم تا دوباره به صفحات ما سر بزنند؟ چطور باید مخاطبان وبلاگ را افزایش دهیم؟ برای ساخت وبلاگ و وبلاگ نویسی نکات و ترفندهای زیادی وجود دارد که به رونق کسب و کار شما کمک می کند. در ادامه با مقالات امکان همراه باشید تا چند نکته‌ی مهم را برای موفقیت در وبلاگ نویسی معرفی کنیم.
پلتفرم مناسبی برای وبلاگ نویسی انتخاب کنید
در اولین قدم باید یک پلتفرم برای وبلاگ نویسی انتخاب کنید. می توانید از پلتفرم‌هایی چون وردپرس، تامبلر، تایپ پد و بلاگر استفاده کنید که به صورت رایگان در اختیار وبلاگ نویسان هستند. تمام این پلتفرم‌ها، تم‌های آماده‌ی زیادی دارند که می‌توانید آن‌ها را برای اهداف خود شخصی سازی کنید و در مسیر وبلاگ نویسی قدم بردارید. اگر با کارکرد این پلتفرم‌ها آشنایی ندارید از ویدئوهای آموزشی موجود در اینترنت استفاده کنید. برای مثال، آموزش کار با وردپرس در سایت‌های مختلف موجود است.

ادامه
0

رفتارهای افراد وابسته به شبکه‌های اجتماعی

6 بهمن 1397  .  178 بازدید

امروزه شبکه‌های اجتماعی نقش مؤثری در زندگی انسان‌ها دارند و توانسته‌اند بین میلیون‌ها نفر ارتباط برقرار کنند. با وجود مزایای فراوانی که شبکه‌های اجتماعی دارند، عادت به این فناوری نوین به مشکلی بزرگ در جامعه تبدیل شده است. به طوری که برخی افراد به جای استفاده‌ی مفید از شبکه‌های اجتماعی، تمام زندگی‌شان را صرف وقت گذرانی در آن‌ها می کنند. اگر می خواهید بدانید در دسته‌ی معتادان به شبکه‌های اجتماعی قرار دارید یا نه، با مقالات امکان همراه باشید.
اگر نشانه‌های زیر در شما وجود دارد، وقت آن است روش برخوردتان با شبکه‌های اجتماعی را تغییر دهید.
همانند انتخاب بهترین عکس سلفی، انتخاب بهترین جمله برای صفحه‌ی فیس بوک یا توییتر نیز برایتان عذاب آور است.
ممکن است برای گذاشتن یک پست معمولی در صفحات اجتماعی، 10 بار بازنویسی کنید و ویرایش‌های زیادی انجام دهید یا چندین بار پست‌هایتان را پاک کنید. پس قضیه خیلی جدی است.

ادامه
0

تمایز برند؛ ۳۰ روش برای اینکه متفاوت ظاهر شوید.

23 دی 1397  .  246 بازدید

ساختن برندی قدرتمند یکی از عوامل انکارنشدنی برای موفقیت در دنیای کسب‌وکار امروزی است. همچنین ایجاد تمایز برای یک برند، کاری است که باید برای ساختن برند قدرتمند و محبوب انجام شود. تمایز برند ابزاری است که با استفاده از آن می‌توانید برندتان را از سایر رقبا جدا کنید. برای انجام این کار می‌توانید جنبه‌های برتر برندتان را به‌گونه‌ای به‌کار بگیرید که باعث چند برابرشدن منافع مشتری‌ها شود.
در ادبیات برند‌سازی، تمایز می‌تواند به هر ترکیبی از موارد زیر مربوط شود. این موارد می‌تواند شامل ویژگی‌های فیزیکی محصول یا خدمات، احساسی که برند در مشتری ایجاد می‌کند، شیوه‌ی ارائه‌ی محصول، قیمت محصول برای مثال قیمت خیلی زیاد یا خیلی ارزان، داستان برند و حتی تجربه مشتری از برند باشد.
با روش‌های بسیار زیادی، شما می‌توانید برندتان را از دیگران متمایز کنید. این مهارت به این بستگی دارد که مؤثرترین راهبردهای تمایز برند را به‌شکلی توسعه دهید و به‌کار بگیرید که روی شخصیت برند، ارزش، وعده، شیوه‌ی انجام کارها و ویژگی‌های اصلی برندتان تأثیر خوبی داشته باشد.
اگر برند شما به‌اندازه‌ی کافی شخصیت ندارد یا خیلی‌کم توسعه پیدا کرده است، ممکن است سنجش برند یا احیای مجدد آن بتواند به شما کمک کند. همچنین توسعه شخصیت و چهر‌ه برند نیز می‌تواند تأثیر خوبی روی برندتان بگذارد.
تصمیمات شما باید به‌شکلی راهبردی گرفته شوند تا به محصولات، خدمات یا اهداف خاصی در کسب‌وکار مربوط شوند که جایگاه برند شما را قوی‌تر کنند و بیشترین جذابیت را برای مشتری‌هایتان به‌همراه داشته باشد. به‌این‌ترتیب، وفاداری و بازگشت آنها افزایش‌ پیدا می‌کند و درنهایت، شما می‌توانید درآمد نهایی‌تان را به‌شکلی موفق افزایش بدهید.

ادامه
0

۷ توصیه برای اینکه از تبلیغات همسان بهترین نتیجه را بگیرید.

22 دی 1397  .  194 بازدید

تبلیغات همسان امروزه یکی از پرطرفدارترین روش‌های تبلیغات کلیکی محسوب می‌شود. اگر از این روش استفاده کرده باشید، حتما برای بهینه‌سازی کمپین‌های‌تان با چالش‌هایی مواجه شده‌اید. در این مقاله قصد داریم شما را با هفت توصیه‌ای آشنا کنیم که با استفاده از آن‌ها قادر خواهید بود تبلیغات‌تان را به شکلی مؤثر بهینه‌سازی کنید و برای بهبود کارایی وبسایت و کسب‌وکار خود مورد استفاده قرار بدهید. می‌توانید با مدنظر قرار دادن تمامی توصیه‌ها و با تغییر یا اصلاح آن‌ها به شکل دلخواه، برنامه‌هایی منحصربه‌فرد برای کسب‌وکار خود طرح‌ریزی کنید. هر توصیه را به کار بگیرید؛ نتیجه را مورد سنجش قرار دهید و سپس دوباره با در نظر گرفتن اصلاحاتی آن را به کار بگیرید و این روند را ادامه دهید تا در نهایت به نتیجهٔ دلخواه دست پیدا کنید. با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این باره در اختیارتان قرار بدهیم.
مشخصا هدف اولیهٔ هر کسب‌وکاری این است که توجه مخاطبان را به خود جلب کند و مشتری‌های بیشتری برای خود دست‌وپا کند و برای محقق شدن این هدف، از طرح‌های بازاریابی گوناگون استفاده می‌کند. یکی از نکاتی که تبلیغات آنلاین را بسیار جالب توجه می‌کند، انتخاب‌ها و روش‌های گوناگونی است که فرد برای پیش‌برد فعالیت‌ها می‌تواند بسته به نیاز و خلاقیت خود مورد استفاده قرار دهد. البته امروزه فعالیت در حوزهٔ کسب‌وکار اینترنتی به‌شدت رقابتی شده است، بنابراین برای آنکه وب‌سایتی کاملا فعال و سودآور داشته باشید، قرار دادن محتوای با کیفیت در آن، به‌تنهایی نیازهای شما را برآورده نخواهد کرد و باید به فکر استفاده از روش‌های مختلف مانند تبلیغات بنری، تبلیغات همسان و … و راه‌هایی برای بهینه‌سازی تبلیغات‌تان باشید.

ادامه
0

انواع کیف پول بیت کوین و مشکلات احتمالی امنیت آن‌ها!

12 دی 1397  .  222 بازدید

کیف پول کاغذی بیت کوین به‌عنوان سندی حاوی کلید عمومی برای دریافت بیت کوین و کلید خصوصی است که به شما اجازه خرج کردن یا انتقال بیت کوین های ذخیره‌شده در این آدرس را می‌دهد. اغلب این آدرس‌ها به‌صورت کدهای QR ذخیره می‌شوند تا بتوانید به‌سرعت آنها را اسکن کنید و برای انجام تراکنش‌ها، کلیدها را وارد کیف پول کنید.
کیف پول کاغذی را می‌توانید با استفاده از سرویس‌هایی مثل BitAddress و Bitcoinpaperwallet ایجاد کنید. این سرویس‌ها کلیدها و آدرس‌های تصادفی بیت کوین ایجاد می‌کنند. می‌توانید اسناد ایجادشده را پرینت بگیرید.
مهم‌ترین مزیت کیف پول‌های کاغذی این است که به‌صورت دیجیتالی ذخیره نشده‌اند که همین، آنها را در برابر حملات سایبری ایمن می‌کند. البته قبل از ایجاد این کیف‌ها، باید نکاتی را مدنظر قرار داد.
اول اینکه، کسی نباید شما را حین ایجاد این کیف پول ببیند. برای اطمینان بیشتر از یک سیستم عامل جدید برای ایجاد این کیف پول استفاده کنید. در ضمن، وقتی کیف پول کاغذی آماده شد، کدهای وبسایت باید بتوانند به‌صورت آفلاین هم ایجاد شوند تا بتوانید بدون اتصال به وب، کلیدهای خود را ایجاد کنید. همچنین از پرینتری استفاده کنید که به شبکه متصل نیست.
به‌یاد داشته باشید که اطلاعات ارزشمندی را روی کاغذ پرینت می‌کنید؛ بنابراین اقدامات احتیاطی برای محافظت از کاغذها را مدنظر قرار بدهید. کاغذها را درون پوششی پلاستیکی برای محافظت در برابر آب، رطوبت و پاره شدن قرار دهید. عده‌ای، کاغذها را لمینیت می‌کنند و در گاوصندوق قرار می‌دهند.

ادامه
0

۵ اشتباه رایج در طراحی بنر تبلیغاتی که بودجه شما را به باد می‌دهند

8 دی 1397  .  211 بازدید

این روزها، روزهای اوج‌گیری و رونق کسب‌وکارهای اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ است. بازار از حالت کاملا سنتی و حجره‌ای خود خارج شده و به شبکه‌های اینترنتی کشیده شده‌ است. صاحبان سرمایه و مدیران کسب‌و‌کارهای اینترنتی و استارتاپ‌ها، برای رونق‌بخشی به فعالیت‌های خودشان، نیاز به خلاقیت و نوآوری در جذب مشتری دارند. اگر از مدیران فعال در حوزه‌ی تجارت اینترنتی هستید و می‌خواهید با تبلیغات، مشتریان بیشتری جلب کنید، تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید.
چاپ یا انتشار بنر تبلیغاتی، خط مقدم معرفی کسب‌وکار شما به مشتریان احتمالی‌تان است. روزانه هزاران بنر تبلیغاتی در وبسایت‌ها منتشر می‌شوند و این بنرها، درگاهی کم‌نظیر برای معرفی کسب‌وکار شما به مشتریان است. دوره‌ی چاپ بنرهای فیزیکی در سطح شهر رو به افول است و مهم‌ترین بخش تبلیغات، در فضای مجازی و با اجرای سیستم‌های هوشمند تبلیغاتی جریان دارد.
بنرهایی که با سیستم ریتارگتینگ، بازدیدکنندگان تبلیغات شما را به صفحات دسترسی به پیشنهادهای ویژه و ووچرهای اختصاصی برای خرید و دریافت خدمات‌تان هدایت می‌کنند؛ نقش بسیار مهمی در جذب مشتری دارند. اما گاهی، تبلیغات شما، آنچنان که باید، نمی‌تواند در جذب مشتریان، موفق عمل کند و با وجود صرف هزینه‌های هنگفت برای تبلیغات، نتیجه‌ی مناسب نمی‌گیرید. در واقع این تبلیغات نامناسب، صرفا بودجه‌ی شما را هدر خواهد داد. اما چرا این اتفاق می‌افتد؟

ادامه
0

چند راهکار مفید برای داشتن یک سخنرانی موفق و تأثیرگذار

8 آذر 1397  .  237 بازدید

ترس از سخنرانی در تمام افراد وجود دارد. سخنرانی کردن یک مسئله‌ی اجتناب ناپذیر است که تمام صاحبان کسب و کار ها با آن رو به رو می شوند؛ پس بهتر است از ترس و وحشت خود برای صحبت کردن در مکان‌های عمومی بکاهید. با مقالات امکان همراه باشید.
برخی افراد ترس بیشتری برای سخنرانی کردن دارند و بعضی دیگر راحت‌تر با این موضوع کنار می آیند. باید بتوانید با ترس‌های خود رو به رو شوید؛ زیرا همه‌ی ما چه در محل کار و چه در دانشگاه این موضوع را تجربه خواهیم کرد. با تمرین کردن می توانید سخنرانی را برای خود همانند دیگر کارها ساده کنید. در ادامه‌ی مقاله، روش‌هایی را معرفی می کنیم که به ما کمک می کند استرس ناشی از سخنرانی کردن در مکان عمومی را کاهش دهید.
با شنوندگان آشنا شوید
یکی از راه‌های کاهش استرس پیش از سخنرانی این است با شنوندگان خود آشنا شوید. پس سعی کنید پیش از اینکه سخنرانی خود را شروع کنید حداقل با کسانی که در ردیف جلویی نشسته‌اند آشنا شوید و درباره آن‌ها اطلاعات لازم را کسب کنید. این کار به شما آرامش می دهد و تمام ترستان را از بین می برد. علت کاهش استرس این است صحبت کردن برای افراد آشنا بسیار ساده‌تر از حرف زدن برای غریبه‌هاست. به این فکر کنید چطور می توانید به تمامی آن‌ها کمک کنید و مشکلاتشان را از بین ببرید، با این کار اعتماد به نفس بالاتری خواهید داشت.

ادامه
0

۳ روش برای اینکه پست‌های خود را در اینستاگرام محبوب کنید.

28 آبان 1397  .  276 بازدید

راه‌های بسیاری برای اینکه پست‌های خود را محبوب و یا حتی به یکی از برترین پست‌های شبکه مجازی تبدیل کنید وجود دارد. یکی از مهم‌ترین کانال‌های رسانه‌های اجتماعی برای هر کسب و کار و برند که به طور متوسط استفاده می‌شود، اینستاگرام است. ممکن است بپرسید چرا، پاسخ این است که تجزیه و تحلیل‌ها دروغ نمی‌گویند. اعداد و ارقام بیان می‌کنند که اینستاگرام یکی از قوی‌ترین رسانه‌هایی است که از امروز استفاده می‌شود. در ادامه با مقالات امکان همراه باشید.
اینستاگرام یکی از قوی‌ترین رسانه‌های اجتماعی است به همین دلیل، همه به دنبال جلب توجه در پست‌های خود هستند. در عین حال، با جلب توجه بیشتر، فرصتی برای به دست آوردن دید بیشتر حاصل می‌شود‌ و با دید بیشتر فرصتی برای رسیدن به «برترین پست» ایجاد می‌شود؛ به خصوص در اینستاگرام.
در زیر سه راه کلیدی برای اینکه نه تنها تجربه خود را در اینستاگرام بهبود بخشید، بلکه واقعاً به پیشرفت پست‌هایتان کمک کنید و برند خود را به افراد بیشتری نشان می‌دهد، در حالی که توجهات و فالورهای بیشتری را برایتان دنبال خواهد داشت معرفی خواهیم کرد:

ادامه
1 2 3 4 >