هلدینگ اقتصادی امکان با دارا بودن ۶ بازوی اجرایی و عملیاتی در حوزه های مشاوره های مدیریتی، مطالعات بازار، آموزش، پژوهش، مطبوعات، تبلیغات و نشر با شعار " در تسخیر زمان همراه شما هستیم “ در پی جلب رضایت حداکثری مخاطبین و هواداران خویش می باشد. برای آشنایی بیشتر با این مجموعه سایر بخش های این پایگاه الکترونیکی را ملاحظه فرمایید.

1+

چگونه تفکر هوشمندانه‌تری داشته باشیم؟

27 شهریور 1397  .  22 بازدید

شاید به این نتیجه رسیده باشید تایپ کردن در جلسات کاری و کنفرانس‌ها بهتر و ساده‌تر است؛ اما با دست نوشتن، با اینکه وقت تان را می گیرد، اهمیت بیشتری دارد. وقتی یادداشت‌های خود را با دست می نویسید، همه چیز را نمی توانید روی کاغذ بیاورید. به همین خاطر مجبور هستید در مورد موضوع خوب فکر کنید.
وقتی با دست شروع به نوشتن می کنید، از مغزتان استفاده بیشتری خواهید کرد؛ زیرا برای نوشتن هر کلمه، باید حرکتی انجام دهید. بدین ترتیب حافظه‌ی شما بیشتر کار می کند و مناطقی از مغز که مربوط به زبان و تفکر هستند، فعال‌تر می شوند. هر چه نواحی از مغز که فعال می شوند، بیشتر باشند، ارتباط میان آنچه می نویسید و ذهنتان بیشتر خواهد بود. پس احتمال اینکه در آینده محتوای بیشتری را به یاد بیاورید بیشتر است.
برخی روش‌ها وجود دارد که به شما کمک می کند بهتر از مغزتان استفاده کنید. در واقع، تفکر هوشمندانه نتیجه ی به کارگیری همین روش‌هااست که باعث می شود در زمان کمتر به نتایج بهتر برسید.
آیا می دانید چطور می توان هوشمندانه‌تر فکر کرد؟ در این مطلب قصد داریم روش‌هایی را معرفی کنیم که مغز شما را فعال‌تر می کند و می توانید مسائل را بهتر حل کنید، ایده‌های بهتری ارائه دهید و در نتیجه به موفقیت بیشتری دست یابید.

ادامه
0

You Can Become an Effective Manager if You Follow These Tips

25 شهریور 1397  .  10 بازدید

An effective manager pays attention to many facets of management, leadership and learning within an organization.Legions of articles and books profess to have the answer. Many are variations on the same theme. Others profess to add a new characteristic or skill.
There are, however, seven management skills without which you won't become a successful manager. These are the key and critical skills which will help you lead your team and encourage employees to want to follow you. And, when employees want to follow you, you have accomplished a key component of managing employees.
Successful managers know what employees need to work effectively, stay productive, and contribute to a thrilled customer experience and a harmonious workplace. They know the behaviors that a manager needs to stay away from to encourage successful employees.
Managers who want to succeed also understand that they are the most significant factor in whether employees are motivated to want to show up for work. A bad manager is frequently cited as a key reason why employees quit their jobs.
Striving for greatness as a manager should top every manager's goal list. The difference that a great manager can make in the work lives of employees is inestimable. Helping employees feel rewarded, recognized, and thanked is also key to performing effectively as a manager.

ادامه
0

با پیروی از این 7 نکته می‌توانید مدیران تاثیر گذاری باشید.

25 شهریور 1397  .  22 بازدید

یک مدیر تاثیرگذار و موفق به بسیاری از جوانب مدیریتی، رهبری و یادگیری حین خدمت کارکنان توجه ویژه ای دارد. مقالات و کتاب های بسیاری برای این عنوان وجود دارد که بسیاری از آن ها آیتم های یکسانی را بیان کرده اند. اما برخی دیگر مشخصه ها و مهارت هایی جدیدی را به آن ها اضافه کرده اند.
با این حال، هفت مهارت مدیریتی وجود دارد که بدون آنها شما مدیر موفق نخواهید بود. در اینجا مهارت های کلیدی و اساسی را بیان می‌کنیم که به شما کمک می‌کند تا هرچه بهتر تیم خود را رهبری کنید و کارکنانتان را به پیروی از خود تشویق کنید. اگر کارکنان خواهان پیروی از شما باشند، شما به یک موفقیت کلیدی در رابطه با مدیریت کارکنانتان رسیده اید.
به عنوان یک مدیر تلاش برای سربلندی و عزت باید در لیست اهدافتان باشد. تفاوت یک مدیر خوب در اینجاست که بتواند زندگی کاری کارکنان را بسازد، که این کار یک حرکت گران بها و ارزشمند محسوب می‌شود. تشویق و پاداش دادن به کارکنان، به رسمیت شناختن و تشکر از آن ها نیز یک کلید عملکردی موثر به شمار می‌آید.
با این وجود، یک مساله بسیار مهم در مدیریت موفق، شخص مدیر است که دیگران می‌خواهند پیرو او باشند. هر کاری که در طول زندگی کاری خود در یک سازمان انجام می دهید، تعیین می کند که آیا روزی افراد می خواهند پیرو شما باشند یا خیر. بدون مطیع و پیرو، شما نمی‌توانید مدیریت و رهبری کنید. بنابراین، از این هفت نکته استفاده کنید و یک مدیر موفق شوید که آرزوی بودنش را داشتید.

ادامه
0

4 Important Social Skills You Need to Succeed at Work

18 شهریور 1397  .  27 بازدید

Social skills are soft skills that you need in order to become successful in your career. Good news is that social skills can be learned and improved with practice. Thus, if you are not getting along well with people, having a lack of social skills can be the reason. However, people are everywhere and you need to interact with them in order to continue your life. If you cannot find a common ground with others, you may even lose your job. Therefore, start implementing the below social skills to your daily routine as early as you can so that you can succeed both at work and in your everyday life.Team work is essential in companies. You need to be able to work with others in order to reach a common goal. Therefore, it is important that each person understands what is expected of him or her. If one fails to fulfill their responsibilities in a team, then this may create a domino effect and impact the success of the entire project. For this reason, ensure each team member knows what to do including yourself. Also, help your co-workers when necessary because you are striving for the same goal.

ادامه
0

کسب چهار مهارت اجتماعی و موفق در حرفه ی شغلی

18 شهریور 1397  .  61 بازدید

داشتن مهارت های اجتماعی امری لازم و ضروری است که برای موفقیت در حرفه و کسب و کارتان به آن نیازمند هستید. خبرخوب اینکه مهارت های اجتماعی به راحتی و با تمرین و مداومت آموخته و ارتقاء داده می‌شوند. بنابراین، اگر در کنار دیگران احساس خوشایند و خوبی به شما دست نمی‌دهد، دلیلش عدم وجود مهارت های اجتماعی است. زیرا افراد همه جا هستند و شما برای ادامه زندگی نیاز به تعامل با آن ها دارید. اگر نمی‌توانید زمینه مشترکی را با دیگران پیدا کنید، ممکن است که کار و شغل خود را از دست بدهید. بنابراین، شروع به یادگیری و اجرای مهارت های اجتماعی زیر کنید و هر چه زودتر آن ها را جزء روتین و عادت های روزانه خود قرار دهید تا بتوانید در کار و زندگی روزانه خود موفق شوید.
کار تیمی یک امر ضروری و مهم برای شرکت ها به حساب می‌آید. شما برای رسیدن به یک هدف مشترک باید بتوانید با دیگران همکاری کنید. بنابراین، هر فرد نیاز دارد که بداند چه انتظاراتی از او دارند. اگر در یک کار تیمی انجام مسوولیت های یک نفر با اشتباه و خطا همراه باشد، از این خطا یک دومینو ساخته می‌شود و بر روی موفقیت های پروژه تاثیر گذار خواهد بود. به همین دلیل، مطمئن شوید که هر یک از اعضای گروه دقیقا می‌دانند که چه مسوولیتی دارند و باید چه کاری را انجام دهند. بنابراین حتما لازم است که به همکارانتان کمک کنید زیرا شما هم برای همان هدف مشترک در تلاش هستید.

ادامه
0

آیا حقوقی که دریافت می کنید، منصفانه است؟

13 شهریور 1397  .  95 بازدید

در این روزها که بیشتر افراد از وضعیت اقتصادی موجود ناراضی هستند و ادعا دارند که حقوقی کمتر از چیزی که حقشان است، دریافت می کنند. بهتر است قبل از این که وقت ملاقاتی با مدیر تعیین کنید و درباره درخواست افزایش حقوق، صحبتی با مدیر کنید، دیدی واقع بینانه به میزان درآمدی که در حال حاضر دارید، داشته باشید. برای همین منظور مواردی که در زیر آمده است را در نظر داشته باشید که بتوانید به صورت منطقی تری نتیجه لازم را بگیرید.
زمانی که اعتقاد پیدا کردید حقوقی که دریافت می کنید، منصفانه نیست بهتر است پارامترهای دیگری که در میزان درآمد شما نقشی ندارند اما حضور دارند را هم مد نظر قرار دهید. برای مثال حق بیمه، منعطف بودن ساعت های کاری، توانایی کار کردن از راه دور و غیره.
در همین رابطه «مارک بابیت»، موسس شرکت YouTern.com عنوان کرده است که "بعضی مواقع افراد نمی توانند فرق میان مزایا را از دلار و سنت ها تشخیص بدهند. اگر می توانید به شرکت دیگری بروید و درآمد بیشتری در این زمینه بدست آورید اما اگر مجبور باشید ساعت های بیشتری را تلاش کنید و انعطاف پذیری پایین تری هم داشته باشید، به شما بستگی دارد که کدام نوع زندگی برای شما ارزشمند تر خواهد بود."

ادامه
1+

Why Meditation Is One of the Best Time Management Tools

3 شهریور 1397  .  29 بازدید

You’ll get to check something off your to-do list but how does that make you feel good in the long run? In five years from now will you remember how good you felt from folding clothes?
Change your perspective about your priorities
Make meditation a priority. To help you change your perspective on meditation think about how this practice will this make you feel five years from now. After meditating answer the question, “Do I think this would change how I live my life?”
Think about how much time you spend on negative emotions like worry, stress, anxiety, anger, or guilt. If you spend time meditating you are lessening these emotions and as a result will spend less time dwelling in them and more time in a relaxed state. Meditation leaves you feeling released of something. It leaves you feeling a bit more peaceful

ادامه
1+

مدیتیشن، یکی از بهترین ابزارهای مدیریتی زمان

3 شهریور 1397  .  78 بازدید

اگر احساس می‌کنید که روزمرگی‌ های مادرتان هم مانند کار شما، شلوغ و بی نظم شده وقت آن رسیده که برای او، یک زمان استراحت در نظر بگیرید. اکثرا می‌دانیم که مدیتیشین برایمان مفید است اما متوقف شدن و یکجا نشستن برایمان غیرممکن است.
راه های زیادی برای انجامش وجود دارد!
نداشتن زمان مشکلی است که مدیتیشین می‌تواند آن را به راحتی حل کند. اجازه دهید تا متقاعدتان کنم که بر روی روش های مدیتیشن که بهترین ابزار مدیریتی زمان است، سرمایه گذاری کنید.اصلا اشکالی ندارد که در ابتدا مدیتیشن شما چقدر طول بکشد. سعی کنید که نسبت به زمان یکجا نشستن خود اصلا استرس نداشته باشید و احساس گناه نکنید. ممکن است به خاطر یک خارش کوچک تکان بخورید اما با تمرین همین هم از بین می‌رود. بعد از تمرین مدیتیشن ببینید که چه احساسی دارید. تاثیرات این تمرین به طور حتم به طرز راضی کننده ای شما را شگفت زده خواهدکرد. بعد از پنج سال انجام این تمرین به طور قطع شما تبدیل به فردی دیگری می‌شوید که اول از همه خانواده خودتان به خاطر این موضوع شما را دوست خواهند داشت.

ادامه
0

4 things to do every morning to make your workday more productive

30 مرداد 1397  .  31 بازدید

Maybe it's time to change up your pre-work routine.
How you start your morning can set the tone for the rest of the day.
"If you start out with chaos, that is how the rest of the day is going to be," said Peggy Duncan, a personal productivity expert. "But it can't start in the morning, it needs to start before that."
Productivity and workplace experts said a good night's sleep is the first step toward performing at our best and having enough energy levels to be the most productive.

ادامه
0

چگونه یک روز کاری پر بازده داشته باشیم؟

30 مرداد 1397  .  95 بازدید

آیا همیشه احساس می‌کنید که زمان کافی برای اتمام کارها را در محل کارتان ندارید؟
شاید زمان آن رسیده که برنامه های پیش از شروع کار خود را تغییر دهید.
چگونگی شروع صبح می‌تواند ادامه روز را بسازد.
به گفته پگی دانکن، کارشناس خصوصی تولید و بهره وری،"اگر صبح خود را با آشفتگی و سردرگمی شروع کنید، پس بقیه روز چطور پیش خواهد رفت، اما این آشفتگی از صبح شروع نمی‌شود و ریشه آغازش به قبل از صبح بر می‌گردد."
متخصصان بهره وری و محیط کار می‌گویند، یک خواب شبانگاهی خوب، اولین گام برای رسیدن به بهترین حالت و داشتن سطوح انرژی کافی برای کارآمدتر بودن در طول روز است.

ادامه
1+

مواردی که نشان می دهد در مدیریت پول ناتوان هستید

31 مرداد 1397  .  126 بازدید

با امکان همراه باشید تا 71 نشانه ای را بگوییم که به شما ثابت می کند در مدیریت پول ناتوان هستید.

در دنیای فناوری، همه چیز در حال تکامل و پیشرفت است اما اگر به میزان ورشکستگی ها، بحران های مالی، وام های دانشجویی و بدهی های معوقه نگاه کنیم، در می یابیم مردم از نظر دانش مالی هیچ تغییری نکرده اند، حتی دچار افت هم شده اند. پس باید در زمینه مدیریت مالی مهارت لازم را به دست آوریم. در ادامه ی مقاله، 71 دلیل را بیان می کنیم تا ثابت کنیم چرا اغلب مردم در مدیریت پول هایشان ضعیف هستند.
به راحتی اجازه می دهید اوضاع سیاسی روی سرمایه گذاری هایتان تاثیر بگذارد، بدون اینکه متوجه باشید برای بازار سرمایه مهم نیست به چه کسی رای می دهید یا به کدام شبکه ی خبری اطمینان دارید.
از نظر شما "بلندمدت" یعنی از همین حالا تا زمانی که قیمت ها در بازار بورس با روند نزولی مواجه شود. تمایلی به "اثر دانینگ-کروگر" ندارید (نوعی جهت گیری شناختی در افراد غیرحرفه ای که توهم برتری دارند و به اشتباه، توانایی های خود را بیشتر از حد واقعی ارزیابی می کنند.) و حتی به قدری از نظر دانش مالی پایه ضعیف هستید که متوجه اشتباه تان هم نمی شوید. نداشتن اطلاع کافی از مفاهیمی چون بهره ی مرکب و تورم، سبب می شود افراد تصور کنند تصمیمات مالی درستی می گیرند، در حالیکه در واقعیت، خودشان به شکست شان کمک می کنند.

ادامه
0

3 reasons you’re not making more money at work

29 مرداد 1397  .  27 بازدید

So don't let that unhealthy trend continue. Schedule time with your manager to discuss the idea of a raise, and come prepared with compelling reasons why he or she should agree. For example, it always pays to do your research and see what other people with your job title are making. If you can prove that you're earning well below the average, your boss might advocate for a boost. Similarly, go in with a list of ways you've contributed to your company's success. If you can show your manager, with actual numbers, how you've made or saved the business money, that might sway your boss to agree to an increase It's easy enough to come to work on time each day, do what's expected of you, and leave once everything is nicely wrapped up. But if you don't make an effort to grow your skills and expand your score of responsibility at the office, your company will probably be hesitant to promote you — which means you're less likely to get more money anytime soon

ادامه
1 2 3 4 5 6 7 8 9 >