امکان با دارا بودن ۶ بازوی اجرایی و عملیاتی در حوزه های مشاوره های مدیریتی، مطالعات بازار، آموزش، پژوهش، مطبوعات، تبلیغات و نشر با شعار " در تسخیر زمان همراه شما هستیم “ در پی جلب رضایت حداکثری مخاطبین و هواداران خویش می باشد. برای آشنایی بیشتر با این مجموعه سایر بخش های این پایگاه الکترونیکی را ملاحظه فرمایید.

رشد و ارتقاء فردی

کانال تلگرام امکان امکان
0

نقشه ذهنی در سخنرانی | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

29 بهمن 1398  .  2 بازدید

مایند مپ و یا نقشه ذهنی ، استراتژی است که شما می توانید با طراحی آن سالیان زیادی مطالب را با چهارچوبی معین و هدفمند در ذهن خود ثبت کنید و هرگز فراموش نشود
و نکته جالب آن این است که ، اگر با این روش ترسیم ذهنی ، صحبت کنید مخاطبانتان نیز صحبت های شما را هرگز فراموش نمی کنند.

ادامه
0

مهارت گوش دادن فعال | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

28 بهمن 1398  .  1 بازدید

مهارت گوش دادن فعال به الگوی گوش دادن گفته می شود که در آن به صحبت های فرد مقابل به شکل مثبت توجه می شود. این روندی است که در آن فرد با دقت به حرف های دیگری گوش می دهد، آنها را تعبیر می کند و باز خورد می دهد، و از قضاوت و توصیه کردن خودداری می کند. این مهارت، به دیگری احساس شنیده شدن و ارزشمند بودن می دهد. بدین ترتیب، مهارت گوش دادن فعال اساس یک مکالمه موفق است.
گوش ­دادن فعال شامل گوش ­دادن با تمام حواس و همچنین توجه کامل به گوینده می‌­باشد. در صورتیکه شنونده یک شنونده‌­ی فعال نباشد، ممکن است گوینده احساس کند که موضوعی که در مورد آن در حال صحبت می­‌باشد مورد علاقه‌­ی شنونده نیست.

ادامه
0

ارتباط موثر با خود | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

27 بهمن 1398  .  3 بازدید


امروزه استرس و فشارهای روانی، عامل بسیاری از بیماریها شناخته می‌شوند. اینکه ما در موقعیتهای استرس زا تپش قلب میگیریم و یا در شرایطی که شرمگین میشویم به شدت حس گرما پیدا کرده و عرق میکنیم، همگی نشان دهنده ی این حقیقت است که احساسات، واقعی و عینی هستند و مستقیما بر روی ما تاثیر میگذارند. ارتباط موثر با خود به این معناست که بتوانیم به بهترین شکل با خود تعامل برقرار کنیم. اتفاقات و احساسات خود را به شیوه ای مناسب درک کنیم. این نوع شیوه تعامل و برخورد، بر رفتارهای بیرونی ما نمود زیادی خواهد داشت.

ادامه
0

رشد فردی چیست؟ | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

20 بهمن 1398  .  25 بازدید

رشد فردی یکی از مباحث مهم موفقیت است. در واقع موفقیت بستگی بسیار زیادی به رشد فردی ما دارد. در نتیجه هرچه در رشد و توسعه ی خودمان بهتر عمل کنیم نتایج بهتری نیز دریافت خواهیم کرد. اگر هدف و برنامه ای در زندگیتان دارید و از ضعف هایتان آگاه هستید، به کمک رشد فردی می توانید این نقاط ضعف را برطرف کرده و به همان فردی تبدیل شوید که خواهان آن هستید. رشد فردی را می توان یک هنر دانست. هنری که هر فردی می تواند آن را یاد بگیرید و در زندگی خودش به کار ببندد. اگر به دنبال رشد فردی هستید، باید بدانید که هیچ مقصدی برای آن وجود ندارد. بهبود رشد فردی می تواند تا پایان عمرتان ادامه داشته باشد. همیشه چیزی برای بهبود و بهتر شدن وجود دارد. اگر واقعا خواهان موفقیت هستید هرگز نباید از بهبود رشد فردی خود دست بکشید.

ادامه
0

مدیریت زمان در کسب و کار | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

9 بهمن 1398  .  40 بازدید

همه می‌دانیم که ضعف در برنامه ریزی و مدیریت زمان، می‌تواند مشکلات فراوانی را برای ما ایجاد کند؛ البته گاهی هم به اشتباه، چالش‌ها و مسائل دیگر خود را به ضعف در مدیریت زمان نسبت می‌دهیم.
مهم‌ترین نکته‌ای که در مجموعه درس‌های مدیریت زمان و نظم شخصی خواهیم آموخت این است که مدیریت زمان یک عنوان بسیار عمومی است که می‌تواند مجموعه‌ی گسترده‌ای از چالش‌ها، مهارت‌ها و مسائل را شامل شود.

ادامه
قسمت-پنجم-چگونه-در-محیط-کار-حرفه-ای-بنظر-برسیم--دفتر-مشاوره-و-آموزش-مدیریت-و-کسب-و-کار-امکان
0

چگونه در محیط کار حرفه ای به نظر برسیم؟(قسمت پنجم) | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

1 بهمن 1398  .  41 بازدید

نوع رفتار با رییس شرکت یا مدیر بخش‌تان میتواند تاثیر زیادی روی آینده شغلی و عملکردتان داشته باشد. معمولا رییس اداره و مدیران به برخی خصوصیات و ویژگی‌های کارمندان خود علاقه بیشتری دارند به همین دلیل با کسب چنین ویژگی‎هایی، برخورد و مدیریت رفتار با رییس شرکت برایتان ساده‌تر می‌شود و میتوانید موفقیت‌های بیشتری در کارتان پیدا کنید.

ادامه
چگونه-در-محیط-کار-حرفه-ای-بنظر-برسیم-قسمت-چهارم-دفتر-مشاوره-و-آموزش-مدیریت-و-کسب-و-کار-امکان
0

چگونه در محیط کار حرفه ای به نظر برسیم؟(قسمت چهارم) | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

29 دی 1398  .  59 بازدید

تعهد کاری مقوله ای است که از وقتی پا به عرصه اجتماع می‌گذاریم، مدام لزوم وجود و پایبندی به آن را شنیده‌ایم. همیشه همه افراد دیگران را ترغیب می‌کنند که تعهداتی برای خودشان داشته باشند و به تعهدات فردی و اجتماعی با پایبندی خود، احترام بگذارند.

تعهد یعنی اینکه به وعده‌ای که می‌دهیم پایبند باشیم. پس باید وعده‌ای در کار باشد تا ما با پایبند نشان دادن خود نسبت به آن، خودمان را فردی متعهد معرفی کنیم. میزان تعهد ما، توسط توانایی ما در اجرای آنچه بدان ملزم شده‌ایم یا خود را ملزم به آن کرده‌ایم نشان داده می‌شود.

ادامه
چگونه-در-محیط-کار-حرفه-ای-بنظر-برسیم-دفتر-مشاوره-و-آموزش-مدیریت-و-کسب-و-کار-امکان
1+

چگونه در محیط کار حرفه ای به نظر برسیم؟(قسمت دوم) | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

23 دی 1398  .  70 بازدید

این رفتار، سطح اخلاق حرفه‌ای شما را در شرکت ارتقا می دهد، اما تا وقتی دانش خود را با اطرافیان در میان نگذارید، کار شما ناتمام است. باید الگوی خوبی از خود ارائه دهید و از طریق آن دیگران را هدایت کنید. حرفه‌ای بودن یعنی در زندگی خود چه در محل کار و چه بیرون آن، عبرت و الگوی دیگران باشید.
الگوی خوب بودن شامل رفتارها، مهارت‌ها و نگرش‌های بسیاری است. زمانی که باید تصمیم بگیرید که کدام یک را انتخاب کنید، نخست افرادی را در نظر بگیرید که در گذشته آنها را تحسین می‌کردید.

ادامه
https://www.emkanco.com/greencontent/uploads/2020/01/چگونه-در-محیط-کار-حرفه-ای-بنظر-برسیم-دفتر-مشاوره-و-آموزش-مدیریت-و-کسب-و-کار-امکان.jpg
0

چگونه در محیط کار حرفه ای به نظر برسیم؟(قسمت اول) | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

22 دی 1398  .  98 بازدید

در هر شغلی از شما انتظار می‌رود که متناسب با توانایی‌های تان حرفه‌ای عمل کنید. پیروی از هنجارهای حرفه‌ای باعث موفقیت، جلب حمایت و همکاری دیگران، ارتقاء شغلی می‌شود. در مقابل رفتار غیر حرفه‌ای باعث شکست در آموزش، قراردادها و پیشرفت می‌شود.

ادامه
0

محیطی شاد و بدون استرس در محل کار | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

14 دی 1398  .  69 بازدید

استرس محیط کار یک اپیدمی فراگیر در جامعه ی مدرن است. بیش از یک سوم کارگران آمریکایی از استرس های مزمن موجود در محیط کار رنج می برند. تخمین زده شده که استرس هزینه های زیادی را معادل 300 میلیارد دلار به علت اتلاف ساعات کاری و هزینه های پزشکی به تجارت آمریکا وارد نموده است. واضح است که اگر از استرس کاری رنج ببرید کم کم از کارتان فاصله می گیرید و دلزده خواهید شد.

ادامه
1+

تاثیر زبان بدن در کسب و کار | دفتر مشاوره و آموزش مدیریت و کسب و کار امکان

24 آذر 1398  .  134 بازدید

زبان بدن یعنی سیگنال های غیرکلامی که برای برقراری ارتباط با یکدیگر از آن ها استفاده می کنیم. این سیگنال های غیرکلامی بخش بزرگی از ارتباط های روزمره ما را تشکیل می دهند. از حالت های صورت گرفته تا حرکات بدن، چیزهایی که بیان نمی شوند همچنان اطلاعات زیادی را انتقال می دهند. بدون شک هیچکس نمی تواند نقش زبان بدن در کسب و کار را انکار کند؛ فرقی نمی کند کارآفرین، کارمند و یا مدیر یک شرکت باشید؛ یادگیری نکات و تکنیک های زبان بدن، از شما فردی موفق می سازد.

ادامه